№ 5 (62): Знайдено гетьманську шаблю Мазепи У нікальне відкриття зробила українська козацька діаспора в США. Нещодавно вони заявили про те, що єдина гетьманська шабля Івана Мазепи, що збереглася, знаходиться в покинутих запасниках петербурзького Ермітажу.
|
№ 5 (62): Посланник козацької нації Понад 250 років тому почалася Семилітня війна
Російська імператри ця Єлизавета була жінкою не дуже розумною, зате сердешною страдницею. Батько, Петро I, передав їй сифіліс. А ззовні вона була дуже схожа на матір – литовську кухарку Марту Скавронську, пізніше – імператрицю Катерину I. Кров з молоком, але з «вавою» в голівонці. Постійний лютий головний біль знімала тільки міцними токайськими винами – анальгіну тоді ще не було. |
№ 5 (62): Ранкова гімнастика переноситься на вечір Краще займатися фізкультурою не вранці, вставши з ліжка, а увечері, повернувшись з роботи. До такого висновку прийшла група американських ендокринологів, що проводили спеціальні дослідження в університеті Чікаго.
|
№ 5 (62): Наука заварювати чай Кожного ранку і кожного вечора нам потрібна чашка чаю. Кип'ятимо в чайнику воду, заливаємо кип'ятком заварювальний чайник, в який засипаємо подрібнений чайний лист (знову ж таки – трави, суцвіття, сушені плоди, хто на що здатен), і через п'ять хвилин п'ємо ароматний димлячий напій. Але якщо заварювати «по науці», то чай вийде ще ароматнішим.
|
№ 5 (62): Збільшується розрив між богатими й бідними За даними ООН два відсотки населення Землі володіють більшістю світового майна.
Дослідження показали, що один відсоток населення контролює 40% світового багатства. Переважна більшість цього майна сконцентрована в економічно розвинених країнах Азії і Європі, а також у Сполучених Штатах Америки. |
№ 5 (62): Двомовність сповільнює старіння мозку Канадські вчені з’ясували, що в людей, які все життя говорять двома мовами (білінгвістів), старече слабоумство настає приблизно на 4 роки пізніше, ніж у тих, хто користується однією мовою. Дослідники припускають, що при використанні двох мов підсилюється кровопостачання мозку й поліпшується зв’язок між нервовими клітками, що захищає мозок від старіння.
|
№ 4 (61): День національної гідності До 89-ї річниці бою під Крутами
На шляху становлення державності українці шанобливо згадують далекий день 29 січня 1918 року, який хоч і не став переможним, але ствердив в українського народу почуття національної гідності. |
Українцям в Росії зберегли право перебувати 90 днів без реєстрації Українці можуть ігнорувати нові міграційні правила в Росії, що набрали чинності 15 січня. Як повідомляє кореспондент Ура-інформ, про це 30 січня, на прес-конференції в Києві заявив прес-секретар Міністерства іноземних справ України Андрій Дещиця. |
№ 4 (61): Хто винен, що «вибираємо того, не знаємо кого»? У старі часи, коли юним паросткам приходила пора вибирали наречених чи женихів, вони цей процес зазвичай розтягували у часі. У такому разі батьки тоді їм постійно нагадували: «Дивись, за перебір приведеш чорта в двір», бо ставились до шлюбу (поєднання двох доль для загального блага) більше з практичної точки зору – з урахуванням свого життєвого досвіду.
|
№ 4 (61): «Євроремонт» доріг, що не веде в Європу Навесні минулого, 2006 року (як згадувалося в нашій газеті №1 за 2007 р.), у Сумах силами Міського центру «Спорт для всіх» були проведені Всеукраїнські змагання з велосипедного спорту на приз імені Олександра Кириченка.
|
|