№ 1 (58):

Обман покупця чи клієнта вийде боком продавцеві

Перша шпальта

Редакція газети «Громадянин України» починає акцію під девізом: «Не купуйся!».
Суть її в тому, щоб збирати інформацію читачів газети про неякісні, фальсифіковані, прострочені, небезпечні – загалом, про погані товари і публікувати її в узагальненому вигляді як попередження всім споживачам.


Мета цієї довготривалої акції – щоб у всіх нас, як споживачів, з’явилася реальна можливість впливати на стан ринку товарів і послуг. Життя засвідчує, що порушень тут менше не тільки не стає, а біль-шає. Зараз покупець постійно зіштовхується з тим, що йому доводиться платити гроші за підроблені, низькоякісні, прострочені, а то й просто небезпечні товари (особливо, коли це ліки).

На жаль, надійним захистом для здоров’я й гаманця споживача не стали ні обов’язкова сертифікація й ліцензування, ні наявність численних контрольних служб.

Смисл нашої акції полягає в тому, щоб відгородити споживача від помилок і змусити несумлінних виробників і продавців зважати на його інтереси. Покупець не повинен за власні гроші здобувати собі неприємності.

Як буде проходити ця акція? Будь-який наш читач у тому випадку, якщо він зіштовхнувся з обмеженням своїх інтересів, може зателефонувати в редакцію і повідомити про факт порушення його прав. Але краще за все зробити це письмово, із зазначенням свого прізвища. Листи просимо надсилати в редакцію (40012, м. Суми, вул. Харківська, 122 або, 40014, м. Суми, а/с 31). Всі повідомлення будуть періодично узагальнюватись, і на їхній основі будуть складені «чорні списки» несумлінних фірм-виробників. Списки будуть опубліковані.

Це буде перший дзвінок виробникам, посередникам та продавцям товарів, якість яких не відповідає чинним стандартам, технічним умовам і заявленим споживчим властивостям. Якщо й після цього змін у їхній діяльності не відбудеться, тоді буде використана більш крутіший захід, що завжди є в розпорядженні споживачів, – бойкот товару або послуги.

Завершальний етап акції, коли остаточно будуть сформовані списки найбільш «видатних» порушників прав споживачів, пройде в листопаді. У цей день «Громадянин України» назве перелік товарів, їх виробників, яким доведеться випробувати на собі силу бойкоту покупців.

Сподіваємось, до нашої акції долучаться й державні та громадські організації у справах захисту прав споживачів.

Редакція «ГУ»