За словами Дещиці, 29 січня, у Москві відбулися двосторонні переговори у питанні нових міграційних правил, у ході яких глава української делегації заявив, що нові правила не повинні впливати на чинний порядок в’їзду й перебування громадян України в Росії, якщо він не пов’язаний із працевлаштуванням.
Представник МЗС України стверджує, що на переговорах з російськими колегами була досягнута домовленість, відповідно до якої українці поки що можуть перебувати в Росії 90 днів без реєстрації, якщо вони приїхали сюди не з метою працевлаштування.
«Російська сторона завірила український МЗС, що залишаться чинними старі домовленості й до завершення переговорного процесу до українців, що перебуває в Росії, не будуть застосовуватися санкції у випадку відсутності в них реєстрації», –повідомив Дещиця.
У СБУ знали, що Кушнарьова вб’ють
Незадовго до трагічної загибелі народного депутата України Євгена Кушнарьова в управління СБУ в Харківській області нібито надійшов анонімний лист, у якому повідомлялося, що депутата вб’ють на полюванні.
Про це пише газета «Сьогодні». За інформацією газети, у спецслужбі анонімному листу тоді не надали значення.
«Але після фатального пострілу спохватилися й тепер роблять все, щоб не долучати її до матеріалів слідства, інакше винних притягнуть за «нереагування на повідомлення про злочин, що готується, – пише газета. – Адже головна версія – нещасний випадок, а не навмисне вбивство».
В УСБУ в Харківській області заявили, що ніяких листів про вбивство, що готується на полюванні, в управління не надходило, а співробітники СБУ не беруть участі в розслідуванні.
Нагадаємо, що один з лідерів Партії Регіонів, народний депутат України помер 17 січня після важкого поранення, отриманого на полюванні.
Спочатку була порушена кримінальна справа за ст. 128 КК України – «Необережне тяжке або середньої ваги тілесне ушкодження», але потім його перекваліфікували на статтю «убивство з необережності» (ч. 1 ст. 119 КК України).
При цьому слідство якийсь час розглядало серед інших версій і версію про навмисне вбивство.
Гривня одержала офіційний графічний символ
Корпорація Adobe, один з лідерів з випуску софта для роботи із графікою й відео, випустила новий шрифт Arno Pro. Як стало відомо, у спеціальні символи цього шрифту вперше ввійшов офіційний знак української гривні.
Графічний символ гривні складається із двох елементів. Перший і основний елемент ґрунтується на рукописному варіанті букви «г» (кирилиця) – вона позначає першу букву в назві «гривня». Другий елемент являє собою дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал національної економіки України. Схожа ідея традиційно використовується для позначення декількох валют, у тому числі американського долара.
На думку Нацбанку, обраний банком символ національної грошової одиниці є простим за зовнішніми ознаками і змістовним за своїм внутрішнім статусом.
Графічне позначення гривні є максимально спрощеним, легко запам’ятовується, що гарантує застосування цього знаку не тільки в колах фахівців, але й широкими верствами населення. Графічний знак гривні є простим для написання «від руки» і може розташовуватися як перед номіналом, так і після нього.
Гривня була уведена в оборот у вересні 1996 року. Згодом деякі українські газети провели власні конкурси на створення графічного символу для нової грошової одиниці, однак тоді ця ініціатива не була підтримана на офіційному рівні.