№ 5 (62):

Двомовність сповільнює старіння мозку

Прес-колаж

Канадські вчені з’ясували, що в людей, які все життя говорять двома мовами (білінгвістів), старече слабоумство настає приблизно на 4 роки пізніше, ніж у тих, хто користується однією мовою. Дослідники припускають, що при використанні двох мов підсилюється кровопостачання мозку й поліпшується зв’язок між нервовими клітками, що захищає мозок від старіння.


Найчастішою причиною старечого слабоумства є хвороба Альцгеймера, що поступово руйнує пам’ять й інтелект. На сьогоднішній день не існує ефективних методів лікування цієї хвороби.

Група вчених під керівництвом Еллен Балсток (Університет Торонто, Канада) обстежила 184 літніх пацієнтів, що страждають старечою деменцією. 91 чоловік говорив на одній мові, 93 пацієнта – на двох мовах. У двомовних пацієнтів деменція починалася в середньому в 75,5 років, а в пацієнтів, що говорять на одній мові – в 71,4 роки. Різниця зберігалася навіть після врахування культурних розходжень, імміграції, рівня освіти, професії й статі.

Автори роботи підкреслюють, що двомовність сповільнює виникнення деменції, однак не запобігає їй. Учені планують продовжувати дослідження благотворних ефектів білінгвізму.