№ 8 (65):

У спонсора Мороза відберуть «годівничку»?

Перша шпальта

Конституційний суд погрожує позбавити соціаліста Володимира Бойка контролю над Маріупольським меткомбінатом ім. Ілліча.


У середу КС має почати розгляд справи про визнання неконституційним закону про приватизацію контрольного пакету акцій ММК. Справа була заведена за поданням 47 народних депутатів ще в 2004 році, але так і не розглянута через перерву в засіданнях суду.

«Таке конституційне подання в листопаді 2004 року внесли 47 народних депутатів, що звернулися до суду з клопотанням про визнання закону неконституційним», – розповіли газеті в прес-службі КС.

Відповідно до подання, прийнятий закон не відпо-відає Конституції, оскільки «Ілліч-Сталь» стало одноособовим покупцем держпакету акцій підприємства, що позбавило більшість громадян України права брати участь у процесі приватизації меткомбінату.

Експерти упевнені, що давня справа прийнята на розгляд з політичних причин, і вбачають у ньому спробу тиску на власників комбінату. Зокрема, політолог Володимир Фесенко вважає, що «у цьому рішенні КС є присутнім політичний мотив – своєрідна помста лідеру Соцпартії Олександру Морозу». За його словами, не виключено, що за цим стоїть й економічний інтерес до підприємства, що успішно розвивається.

Фесенко відзначає, що визнання закону про приватизацію ММК ім. Ілліча неконституційним може знову запустити маховик реприватизації по всій країні.

Інший політолог Андрій Єрмолаєв вказує на ще одну можливу причину політичного тиску на підприємство: «Володимир Бойко розглядається як один з фінансово-економічних стовпів діяльності Соцпартії».

«Комерсант-Україна»