№ 8 (65):

Скинути Ющенка планують 30 вересня?

Перша шпальта

Ідея провести одночасні дострокові вибори президента і парламенту по в’язана з загрозою зміни конституційного ладу, задекларованої у програмі діяльності об’єднаної опозиції.


Про це на прес-конференції у середу заявив заступник лідера фракції Партії регіонів Василь Кисельов, коментуючи намір коаліції у п’ятницю подати до Верховної Ради законопроект про проведення 30 вересня одночасних дострокових виборів парламенту і президента.

За його словами, у програмі діяльності опозиції є два пункти – перший стосується скасування конституційної реформи, другий – проведення дострокових парламентських виборів. «Якщо навіть припустити, що Конституційний Суд скасує зміни до Конституції, у Конституції виявиться серйозний правовий провал. Президент все одно не зможе відправити уряд у відставку», – сказав Кисельов.

За його словами, в такому випадку Верховна Рада повинна буде вносити зміни до Конституції. «Ось чому вони (опозиція) хочуть провести дострокові вибори парламенту, хочуть зібрати навесні людей і на цьому фоні провести вибори», – сказав Кисельов.

«Ми бачимо, як ситуація виходить з-під контролю і у президента також», – додав він.

Саме тому Кисельов вважає оптимальним варіантом виходу з кризи проведення одночасних дострокових виборів, бо «йде до державного перевороту».

Водночас він підкреслив, що мова не йде про ультиматум з боку правлячої коаліції, а просто шукається вихід у разі, якщо «всі можливості досягнення компромісу будуть вичерпані».

Відповідаючи на запитання, чому до останнього дня немає остаточного рішення – буде це постанова Верховної Ради чи законопроект – Кисельов сказав: «Проект закону може підпасти під вето. Проект постанови ж ветувати не можна», – сказав він, при цьому зазначивши, що з приводу законопроекту є «тертя».

Кисельов повідомив, що зараз зустрічається з лідерами і представниками фракцій, які входять до складу коаліції, і обговорює положення запропопонованого ним законопроекту або постанови.

«Українська правда»