№ 9 (66):

Зростають витрати на утримання управлінців

Актуалії

Юрій Борисюченко
 

У березні минулого  року в Україні вперше вибори до парламенту та до місцевих рад (крім сільських та селищних) проводились за пропорційною системою, тобто, виборці обирали не кожного кандидата у депутати окремо, а за партійними списками.У передвибочих програмах як конкретних партій, так і партійних блоків містились, зокрема, й обіцянки економно та ефективно розпоряджатися коштами місцевих бюджетів.

Своєрідним моментом істини для депутатів місцевих рад стало затвердження на сесіях бюджетів відповідних рад (територіальних громад) на 2007 рік.

Білопільська міська рада 19 січня цього року установила загальний обсяг доходів міської казни на 2007 рік у сумі 3 мільйони 239 тисяч 400 гривень. 628 тисяч 800 гривень, а це – майже 20 відсотків цієї суми – заплановано використати на утримання апарату виконавчих органів влади міської ради.

Завдяки принциповій позиції окремих депутатів міської ради на її сесії не була затверджена структура апарату міської ради у кількості двадцяти двох осіб. Приміром, не зовсім зрозуміло, навіщо у штаті міськвиконкому потрібна посада інженера з благоустрою (спеціальність підприємства житлово-комунального господарства); фахівця для роботи з молоддю; інженера-програміста. Для обслуговування офісної техніки з її локальною комп’юторною мережею достатньо техніка-програміста з нижчою оплатою праці або ж – укласти договір на обслуговуання техніки з фахівцем-приватником з умовою оплати праці 50 відсотків від передбачуваної ставки. Що ж стосується молодіжних проблем, то в районі ними опікується районний центр соціальних служб (6 осіб), відділ молоді і спорту райдержадміністрації (3 особи) і фахівці служби у справах неповнолітніх (2 особи).

До речі, міська влада (якщо вона переймається вихованням молоді), могла би спрямувати свої ресурси на упорядкування доступу неповнолітніх до гральних автоматів та залів азартних ігор.

...Так само непривабливо виглядає і бюджет Білопільського району. Власні надходження до районного бюджету складають 5 874 980 гривень. Із них на утримання виконавчого апарату районної ради заплановані витрати у сумі 984 600 гривень, що становить майже 17 відсотків.

Рік же тому виконавчий апарат Білопільської райради мав у своєму штаті 13 осіб, а на сьогоднішній день вже – за 20, і обслуговує його не один, а два автомобілі.

Чим же можна пояснити такий ріст управлінського апарату у наш скрутний час? На моє переконання – тільки недотриманням основних принципів місцевого самоврядування і, власне, демократичного суспільсьтва, а саме: відсутністю у роботі органів влади повної гласності, колегіальності, законності, а також підзвітності і відповідальності посадових осіб перед виборцями та всіма жителями територіальної громади.

Мабуть, подібна картина – і в сільських та селищних радах та їхніх бюджетах... При таких темпах росту на утримання управлінського апарату ніколи не вистачатиме коштів на той самий ремонт дитячих та навчальних закладів, доріг та тротуарів, введення енергозберігаючих технологій...

м. Білопілля