№ 9 (66):

Гетьманська столиця сподівається на увагу

Перша шпальта

Шостого березня у місті Глухів було проведено спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства щодо проблеми збереження пам’яток культури та архітектури.


У заході взяли участь голови комітетів, народні депутати України Володимир Яворівський та Юрій Сербін, міністр культури і туризму Юрій Богуцький, голова Національної ради з питань культури, радник Президента України Микола Жулинський, голова Державної служби туризму і курортів Анатолій Пахля, голова Державної служби з питань національної культурної спадщини Микола Кучерук,   секретар Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, народний депутат України Василь Куйбіда та інші. Сумщину на засіданні представляли голова обласної державної адміністрації Павло Качур, головний архітектор Сумської області Михайло Міняло і міський голова Глухова Олена Мельник.

Голова Сумської облдержадміністрації П. Качур, презентуючи найкращі культурні та історичні куточки Сумщини, акцентував увагу на старовинному та неповторному місті Глухові, в якому було започатковано «Глухівський період» історії України. Голова обласної державної адміністрації висловив свої сподівання, що вже у найближчий час ця столиця Гетьманщини стане одним з найпривабливіших туристичних куточків України, адже в неї є необхідний для цього потенціал.Миколаївська церква у Глухові

У своєму виступі голова м. Глухів О. Мельник зазначила, що зберегти те історичне надбання, яке ми маємо – дуже важливо і актуально. Вона сподівається, що ті добрі справи по відродженню Глухова, які вже розпочалися, матимуть достойне продовження в недалекому майбутньому.

М. Жулинський охарактеризував питання реставрації пам’яток історії та архітектури Глухова як «визначальне, а не локальне». За його словами, в Україні більше 130 пам’яток культури, але половина з них потребує реставрації.

На думку В. Яворівського, столиця Гетьманщини може давати колосальні прибутки за рахунок туризму. Юрій Сербін неодноразово підкреслив, що таке місто, як Глухів, варте уваги держави.

Серед рішень спільного виїзного засідання Комітетів Верховної Ради України: рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити і затвердити Комплексну програму збереження історичної забудови та розвитку туристичного потенціалу колишніх гетьманських столиць – Чигирина, Батурина, Глухова; Держтуризмкурортів – підготувати, видати та поширити інформаційно-рекламні туристичні матеріали (путівники, буклети тощо), що пропагують історико-культурну спадщину м. Глухова; Державній службі автомобільних доріг України – протягом 2007 року завершити роботу з капітального ремонту міжнародної автомобільної дороги державного забезпечення Кіпті-Глухів-Бачівськ у межах Чернігівської та Сумської областей.

На засіданні також був обговорений проект Постанови Верховної Ради України, спрямований на підтримку заходів щодо соціально-економічного та культурного розвитку міста Глухова. У разі прийняття цієї постанови, Кабміну буде доручено передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2008 рік окремим рядком фінансову підтримку заходів щодо 300-річчя з Дня проголошення Глухова столицею Гетьманської та Лівобережної України у сумі 45 000 000 гривень, а також розробити та затвердити Державну програму регенерації м. Глухова Сумської області «Заповідна територія – гетьманський край» на 2007-20011 роки з фінансуванням у сумі 150 000 000 гривень.