№ 10 (67):

Юрій Продан:

Актуалії

«Повноважень Президента України достатньо для ефективного впливу на ситуацію в державі»

Минулого тижня  сумські журналісти  зустрілися з радником президента України Юрієм Проданом, що перебував на Сумщині.Юрій ПроданДля них він озвучив позицію глави держави з актуальних для українського суспільства питань. Зокрема, про підвищення загальних  соціальних показників та стан житлово-комунальних послуг.

– Пріоритет діяльності президента – підвищення соціальних стандартів життя українців. Збільшення со-ціальних показників повинно компенсувати зростання споживчого кошика, комунальних платежів. Ви знаєте, що Кабінет Міністрів не сприйняв пропозицію Президента щодо збільшення цих соціальних показників. Унаслідок всіх перипетій бюджетного процесу Верховна Рада на вимогу Президента прийняла постанову і зобов’язала уряд за підсумками першого кварталу 2007 року переглянути мінімальну зарплату і прожитковий мінімум. Уже перші місяці цього року показали, що є реальний ресурс в державі, і 1 березня Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо підвищення соціальних показників. Але це можливо було зробити і з 1 січня, тому що розрахунки щодо того, які будуть прогнозовані показники ВВП були відомі ще в першій декаді грудня 2006 року.


Ще один важливий соціальний стандарт в Україні – це житлово-комунальні послуги. Це той стандарт, який знаходиться на досить низькому рівні. Президент ще в грудні провів засідання Ради з національної безпеки і оборони, де стан житлово-комунального господарства був визначений, як такий, що становить реальну загрозу національній безпеці України. Однак ніяких реальних кроків щодо реформування житлово-комунального господарства зараз не робиться. А замість цього всім нам було запропоновано практично у всіх регіонах різке збільшення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги. Є вже визначення Уряду, що близько 80% всіх підвищень комунальних платежів в Україні не виправдані. Президент України 6 лютого підписав Указ про заходи щодо врегулювання цін та тарифів на житлово-комунальні послуги.

Зупинився Юрій Продан і на особливостях закону «Про кабінет Міністрів України».

– Фактично закон «Про Кабінет Міністрів», що надійшов на підпис Президенту сфальсифікований. Тому Президент подав позов у Конституційний суд України.

Щодо питання про можливість дострокових виборів, Юрій Продан повідомив, що Президент готовий захищати конституційні права людей і у такий спосіб, але сподівається, що цей захист удасться продовжити мирним шляхом:

– Зрозуміло, що ситуація з перетягуванням владних повноважень між Урядом і Президентом виникла через те, що Конституція потребує удосконалення. Президент закликає до того, аби політичні сили зібралися за столом переговорів, і повернулися в русло своїх зобов’язань по Універсалу національної єдності і приступити до вдосконаленя положень нашої Конституції.

За словами Юрія Продана, однією з головних причин зростання цін у країні є збільшення ціни імпортованого газу з 1 січня на 36 відсотків. А також монопольність у діяльності «Укргазенерго» в нашій державі.

– «Укрросенерго» продає газ «Укргазенерго». І проблема в тому, що існує досить серйозна монополія на ринку України саме компанії «Укргазенерго». І це підприємство настільки непрозоре і українською стороною зов-сім не керується. Воно керується російською стороною.

І наостанок Юрій Продан наголосив, що навіть в умовах тієї конституційної реформи, яку спостерігаємо сьогодні, повноважень Президента України достатньо для ефективного впливу на ситуацію в державі.

Ігор Кремінь