№ 12(69):

«Булат-2007» – за рік до ювілею

Історія і культура

Традиційний дев’ятнадцятий міжнародний фестиваль авторської пісні та пісенної поезії «Булат-2007» пройшов у Сумах з 16 по 18 березня.Як розповів художній керівник  Артем Соколов, фестиваль є щорічним, починаючи з 1989 року. Цього разу барди та поети з’їхались до Сум з шести країн та близько тридцяти міст. Тут були представники із України, Росії, Білорусії, Ізраїлю, Молдови, був навіть один француз.

Глядач на цих концертах своєрідний. Тут рідко можна побачити повні зали і галасливу публіку.

Після Ялтинського фестивалю, що відбувається на Різдво, Сумський – це перша велика подія бардівської пісні в Україні. Раніше найсильнішим фестивалем був Київський, але вже близько трьох років його не чути. Суми ж зараз багато хто називає столицею авторської української пісні. В минулому році, наприклад, на Сумському фестивалі проходив відбір із учасників зі всього колишнього Союзу на пітерський фестиваль «П’ять акордів», де лауреати сумського фестивалю представляли Україну.  Як говорить пан Соколов, в Сумах традиційно сильний конкурс, сильні керівники творчих майстерень, авторитетне жюрі.  До речі, в жюрі цього року – Семен Рубчинський, заслужений працівник культури України, Григорій Єлишевич, сумський поет і гуморист, Василь Чубур, поет, критик і викладач кафедри журналістики СумДУ, Лілія Завгородня (м. Володимир-Волинський), музичний критик та Ірина Козлова (м. Конотоп), керівник літературного гуртка «Джерела».

Із сумських учасників Артем Соколов відзначив камерний театр поетичної пісні «Шансон» (керівник Віктор Сировацький), Ольгу Козаченко, клуб «Булат».
Офіційною метою фестивалю є популяризація жанру, залучення молоді... А неофіційною ж – в першу чергу зустріч та спілкування.

Характерною рисою цьогорічного фестивалю стало те, що на його проведення були закладені кошти в міський бюджет. Але в деяких питаннях стало складніше. Приміром, як говорить Артем Соколов, зараз у Палаці культури СМНВО ім. Фрунзе змінилось керівництво і зросли ціни на оренду приміщення.

Хоча фестиваль вже традиційний, його оргкомітет не зупиняється на досягнутому і завжди шукає нові форми спілкування і творчої співпраці. Тож в цьому році крім запланованих концертів,  були благодійні в навчальних закладах та на під-приємствах міста Суми.

Ігор Кремінь