№ 17 (74):

Формуються стандарти журналістики

Актуалії

Ігор Матвєєв


Турнір юних журналістівУ Сумах минулого  тижня протягом п’яти днів проходив третій Всеукраїнський турнір юних журналістів, який, до речі, відбувається в Сумах утретє поспіль.

Варто зазначити, що такого виду змагань, як Турнір юних журналістів власне не існувало в Україні, поки в Сумській гімназії №1 не виникла така ідея його проведення. Внаслідок цього в 2003 році відбувся перший обласний турнір, а в 2004 році за підтримки обласного управління освіти та науки в Сумах відбувся перший всеукраїнський турнір. Нині, на третій Турнір, приїхала 21 команда із різних регіонів України. І як відзначила заступник голови журі, голова Сумського  обласного прес-клубу Алла Федорина, з кожним роком команд дедалі більшає.Турнірні змагання проходили у вигляді інтелектуальних боїв, коли одна команда виставляла доповідача, інша опонента, а третя рецензента. Вони обирали тему і її обговорювали. Два дні проходили чвертьфінальні змагання, в четвер відбувся півфінал, а в п’ятницю – фінальна гра і закриття турніру.

Після турніру члени журі відзначили, що діти інколи дивують зокрема тим, як уміють формулювати власну думку. Навіть дорослі далеко не завжди здатні висловлювати такі зрілі і такі цікаві думки. Тому є тверда надія, що така молода зміна в процесі становлення української журналістики, як журналістики самостійної країни, остаточно сформує цивілізовані, гідні вільної людини професійні стандарти.