№ 17 (74):

Партійний ювілей

Актуалії Республіканська Християнська партія відзначила своє десятиріччя

Першого травня виповнилося 10 років  Республіканській Християнській партії (РХП).

Партія свій родовід веде від Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (УГГ) та Української Гельсінської Спілки (УГС). На виборах 2002 року РХП увійшла до Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» і здобула представництво у  Верховній Раді України. На виборах Президента України 2004 року входила до коаліції Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко «Сила народу».

Республіканська Християнська партія є політичною партією, яка об’єднує громадян України незалежно від національності, соціального стану чи віросповідання з метою розбудови української держави і громадянського суспільства на засадах Конституції України, чинного законодавства, власної Програми та принципів християнського світогляду.

РХП налічує в Україні понад 12 тисяч членів. Понад 140 членів РХП стали депутатами обласних, міських і районних рад, двоє членів РХП обрані міськими головами.

Партійні структури – це 23 обласні організації, 248 районних та міських організацій.

При РХП діє організація жінок-республіканок. Республіканську Християнську Молодь (РХМ) як молодіжну організацію РХП було створено у травні 1997 року для підготовки молодіжних лідерів – кандидатів у депутати до рад усіх рівнів. РХМ здійснює ряд молодіжних програм.

Республіканізм є світоглядом середнього класу, який у своєму житті покладається передусім на власні сили, відстоює принципи як виборності влади, так і її звітності перед виборцями, стимулює підприємництво, зменшення податків, зайнятість населення. РХП відстоює інтереси виробничників, малих та середніх підприємств, виступає за створення на них нових робочих місць.

Християнська мораль грунтується на милосерді, самообмеженні та любові до ближнього, є глибоко соціальною у своїй суті.

Партія пропагує ідею об’єднання в Україні Православних Церков у Єдину Помісну Українську Православну Церкву та єднання всіх християнських Церков України в ім’я процвітання Українського Народу, підтримує злагоду та співпрацю християнських конфесій та інших релігійних організацій на благо України.

Однією з найактивніших партійних організацій РХП на території Півночі, Сходу та Півдня України є її Сумська обласна партійна організація, яку очолює Олександр Сахно, якого, до речі, нещодавно обрано заступником голови РХП (голова РХП – Микола Поровський).

Редакція «Громадянина України» приєднується до поздоровлень усім партійцям Республіканської Християнської партії та бажає їм здоров’я та сили духу втілювати в життя партійну програму.

Інформація "ГУ"