№ 19(76):

Плани сумсько-польського співробітництва

Актуалії

Ігор Кремінь

Яцек Ключковскі та Павло КачурПід час візиту  польського Посла було визначено, що Польща з Сумщиною будуть співпрацювати в напряку переробки сільськогосподарської продукції та деревообробки.

Офіційна делегація Республкі Польща на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Яцеком Ключковскі відвідала Суми 10 травня. Делегація протягом дня зустрілась із губернатором Сумської області Павлом Качуром, міським керівництвом, відвідала Аграрний університет та Меморіал на центральному кладовищі, де поховані польські солдати, які загинули під час Другої Світової війни.


За словами Павла Качура, це ознайомчий візит, під час якого гості визначались з напрямками, у яких вони можуть співпрацювати із Сумською областю. Головним напрямком цієї співпраці було визначено сільське господарство, а саме: поглиблена переробка зернових на біопаливо та біоетан, а також переробка деревини. Сьогодні Польща – одна з країн Європи, яка має у цій сфері значний досвід. 

Звичайно ж, були обговорені й інші напрямки, але вже – на перспективу (легка, фармацевтична, косметична промисловість, освіта, будівництво, обробка металу, енергетичне машинобудування та сфера послуг).

Як зазначив пан Ключковскі, зараз динамічно розвиваються відносини між Польщею та Україною, і дуже швидко зростає експорт з України в Польщу і навпаки. Швидко ростуть польські інвестиції в українську економіку. Але Сумщина чомусь залишається осторонь цих процесів. Тому пану Послу хотілось, аби участь Сумскої області в цьому була вагомішою. 

Однією з цілей візиту було також бажання гостей поділитись з обласною та міською владами, а також з керівництвом Аграрного університету польським досвідом в аграрному секторі.
 
Також з представниками польської делегації було домовлено, що восени в Сумах буде проведено інвестиційний польско-українский форум, який дасть можливість конкретніше говорити про економічну співпрацю.

ДОВІДКА

Сумська область вже має партнерські стосунки з Республікою Польща.

Найбільшими підприємствами-експортерами продукції в Польщу є ВАТ «Роменський молочний комбінат», Охтирський, Сумський, Тростянецький, Недригайлівський держлісгоспи, Роменський агролісгосп, ВАТ «Сумихімпром», ДВКФ «Хімінвест» та інші.

Імпортні поставки в Сумську область із Польщі проводять ВАТ «Крафт Фудз Україна», ВАТ «Охтирський м’ясокомбінат», ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе», ЗАТ «Цант», НВПП «Маранна», ТОВ «Таланпром».


"Громадянин України"