№ 22 (79):

Розробляється програма розвитку області

Перша шпальта

Ігор МАТВЕЄВ


Олександр Цупро: " Ця програма має бути максимально практичною"Після відвідин  Білгородської області делегацією від Сумщини на позаминулому тижні, керівники Сумської обласної державної адміністрації впритул, за їхніми словами, зайнялися розробкою програми развитку Сумского регіону на період 2008-2011 років.
За словами заступника голови ОДА Олександра Цупра (на фото), ця програма повинна бути максимально практична, спрямована на вирішення ключових завдань, виходячи із конкретних можливостей бюджету Сумської області. Адже на цей період в області вже «запущено» біля ста програм, які разом передбачають фінансування на десятки міль-ярдів доларів США. Тобто із самого початку ці програми є економічно нереальними.

Всі ж програми розвитку Білгородської області (а їх не больше 24) мають фактичне наповнення. Під кожну програму розроблена вертикаль її виконання. Під час поїздки до сусідів представники Сумської делегації були вражені високим рівнем будівництва житла, особливо в сільській місцевості. На відміну від Сумщини, там жоден населений пункт за останні три роки не зник з географічної карти. Але таких результатів на Білгородщині досягли завдяки створенню необхідних умов для роботи інвесторів та підготовки відповідної програми, яка була затверджена обласною владою. Тож після поїздки главою Сумської ОДА Павлом Качуром для розробким програми була створена робоча група, до якої увійшли керівники районів, громадських організацій, голови комісій обласної ради та ректори сумських вишів. Перше своє засідання група провела  31 травня.

У майбутньої програми вже є певні орієнтири. Зокрема, стратегія соціально-економічного розвитку області до 2015 року, національні орієнтири, розроблені українськими та іноземними спеціалістами, що викладені у праці «Україна – стабільний развиток», методичні рекомендації, що затверджені Міністерством економіки. І головним орієнтиром є управлінська карта, на якій по кожній сфері в кожному місті та районі представлені ключові проблеми, а відповідно й ключові завдання, які необхідно вирішити в 2008-2011 роках. Складанням цієї карти останні три місяці займалось головне управління Сумської ОДА в тісній співпраці з усіма адмінистративними органами на місцях.

– Ми могли би за давно «накатаним» способом, – говорить заступник голови ОДА Олександр Цупро, – написати цю програму управліннями. Але сьогодні вже нам потрібна програма не Сумскої обласної державної адміністрації. Сьогоднішня мета – зробити програму для сумчан та жителів Сумскої області за активної участі громадськості, де облджержадміністрація буде тільки координатором.

"Громадянин України"