№ 23 (80):

Заява Сумської обласної державної адміністрації

Актуалії

   Напередодні виборів всім політичним силам властиво вести жорсткі діалоги, часто перекручуючи факти. Ті ж, хто перегинає в політичних оцінках своїх опонентів і  втрачає в цьому процесі відчуття міри, не додають собі ні ваги, ні честі. 
  
   Днями керівники фракцій політичних партій та блоків КПУ, СПУ, Партії регіонів та Блоку Н. Вітренко «Народна опозиція» обласної ради виступили з заявою «Націоналізм на Сумщині не пройде!». Вони засудили голову облдержадміністрації П.С.Качура за підписання розпорядження № 244 на виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 90-річчя подій Української революції 1917-1921 років» і звинуватили його та  заступників у «роздмухуванні національної ворожнечі».


   На жаль, ці безпідставні звинувачення є свідченням незрілості певних політичних сил і їх  впертого небажання визнавати історичну правду. Це спроби повернути практику перекручування героїчної історії нашого народу до обсягів підручника історії ВКП(б). Це жалюгідні намагання перешкодити відродженню славних імен наших співвітчизників, які, не зважаючи на радянську пропаганду, жили любов’ю до рідної землі і творили молоду українську державу.. 

   Україна є суверенною, неподільною, самодостатньою державою і обласна державна адміністрація свідомо обстоює таку державницьку позицію. Ми послідовні і виважені в своєму ставленні до історичного минулого Сумщини, уважні до кожної історичної події. 

   У лютому виставка «Розсекречена пам’ять» розкрила трагічні факти голодомору та репресій на Сумщині в 1932-1933 роках, і пам’ятати про це, наш борг перед родинами і пам’яттю мільйонів жертв тих страшних подій. А у травні, зберігаючи традиції і глибоко шануючи пам’ять героїв Великої Вітчизняної, в області пройшли урочистості для ветеранів війни, широко і масштабно відзначено 120-річчя легендарного партизанського командира, двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака. На черзі – відзначення 90-річчя подій першої Української революції. Ми продовжуємо відроджувати духовне надбання Сумщини, її церковні храми, історичні та архітектурні пам’ятки. Відновлюється «Круглий двір» у Тростянці, триває реконструкція філармонії та облаштування органу. 

   Вбачати у цих діях перекоси в етнічно-національний бік означає ні що інше, як на біле говорити чорне, не приховуючи реваншиських настроїв. Втім, незнання окремими політиками свого родоводу, нерозуміння минулого,  і як результат додане відчуття меншовартості, притаманне певним політичним колам, не завадять сумчанам  шанувати історію, любити свою землю, правильно оцінювати сьогоднішні події і впевнено розбудовувати своє майбутнє.

   Ми всі маємо одну велику спільність – українську націю, народ, який встав з колін, розправив плечі і відчув свою незалежність. Знання історії, патріотизм, гордість за свою країну – це та опора, що дає нації сили для нового економічного злету  Завдання кожного з нас – примножувати нашу спільну духовну скарбницю, виховувати в собі і в наших дітях гордість за свою Україну – державу самобутню, європейську. Такою є державна політика і курс, який проводить Президент України Віктор Ющенко і якого дотримується Сумська обласна державна адміністрація.