№ 24 (81):

Новини Сумщини

Новини

МЕМОРАНДУМУ ДОТРИМУЮТЬСЯ

    Заступник голови облдержадміністрації Олександр ЦУПРО провів нараду щодо стану виконання підписаного 16 червня Меморандуму про узгодження дій між Сумською облдержадміністрацією та хлібопекарськими підприємствами області. 

   У документі окреслені заходи щодо стабілізації цінової ситуації на регіональному ринку хлібобулочних виробів. Облдержадміністрація взяла на себе зобов’язання щодо забезпечення в області трьохмісячних незнижувальних ресурсів продовольчого зерна та борошна для хлібопечення за ста-більними економічно обґрунтованими цінами. Виробники хліба, в свою чергу, зобов’язалися не підвищувати рівень цін на хліб на період до отримання нового врожаю цього року.


   За інформацією головного управління економіки облдержадміністрації, досягнутих домовленостей дотримуються всі хлібозаводи, які його підписали. Крім цього, до виконання положень Меморандуму приєдналося ВАТ «Шосткинський хлібокомбінат».

   Середній рівень цін на хлібобулочні вироби в області залишається незмінним. 

   Станом на 20 червня ціна на хліб (батон) з борошна пшеничного вищого ґатунку складає 3,01 грн. за кг., на хліб з борошна пшеничного І ґатунку – 2,11 грн. за кг., на хліб із суміші борошна пшеничного та житнього – 2,08 грн. за кг.

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОРУМ – У ВЕРЕСНІ

   НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ проведено нараду щодо підготовки проведення ІІІ Міжнародного інвестиційного форуму «Інвестиції. Партнерство. Розвиток»

   Визначено, що Форум пройде 13-15 вересня на базі «SPA-курорт Буймерівка» у Охтирському районі. У його рамках заплановано проведення IV Міжнародної виставки «Слобожанський міст-2007», у якій візьмуть участь представники вітчизняного та зарубіжного бізнесу.

ЦИФРИ Є – БЮДЖЕТІВ НЕМАЄ 

   ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ облдержадміністрації Олександр Цупро у середу провів селекторну нараду щодо виконання місцевих бюджетів за підсумками п’яти місяців та стану погашення заборгованості із заробітної плати.

   За словами Олександр Цупра, з початку року Сумщина мобілізувала 279 млн. грн. власних і закріплених доходів. Це 113% до запланованих показників. Здавалося б, вражаюча цифра. Однак, як наголосив посадовець, показник нижчий середнього по Україні. Тож роботу з наповнення бюджетів необхідно продовжувати посиленими темпами.

   Олександр Цупро вважає, що серед причин незадовільного наповнення бюджетів – завищення контрольних показників при плануванні. Так, наприклад, 8 із 16 сільських рад Великописарівського району виконали показники бюджету менше, ніж на 20 відсотків. Незадовільною у деяких районах області є робота з укладання договорів оренди на землю та погашенню податкового боргу. Зокрема, у Липоводолинському районі без договорів оренди обробляється більше половини земельних площ (57%). Натомість досвід Білопільської райдержадміністрації щодо пошуку додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів, було рекомендовано до вивчення.

   Крім того, разом за податковими органами визначать шляхи повернення податкової недоїмки, у тому числі за оренду землі. Посилити контроль за дотриманням законодавства під час оформлення оренди землі – ще одне доручення керівництва області.

   Підбиваючи підсумки наради, Олександр Цупро наголосив на персональній відповідальності очільників міст і районів за виконання місцевих бюджетів.