№ 25 (82): «Наша Україна» пішла в народ
Георгій Опанасенко Віднедавна розпочався регіональний тур по Сумщині депутатів Верховної Ради 5-го скликання від партії «Наша Україна».
На прес-конференції в обласному центрі 25 червня учасники туру Лілія Григорович та Володимир Карпук розповіли про цілі свого візиту, відповіли на питання журналістів щодо політичної ситуації в країні.
Головною метою спілкування з людьми в районах області є, за їхніми словами, не традиційна декларація партійних позицій, а ознайомлення з думками і побажаннями виборців, які буде покладено в основу виборчої програми, з якою партія вийде на дострокові цьогорічні вибори.
Від дострокових виборів, за словами Лілії Григорович, громадяни України тільки виграють. Адже відразу після першого Указу Президента про дострокові вибори і розпуск парламенту від 2 квітня цього року правляча коаліція поспішила заявити про підвищення зарплат та пенсій, у той час як до цього представники уряду Януковича переконували, що на це коштів у бюджеті немає (а тарифи, тим часом, уже було піднято у кілька разів). Але після Указу кошти відразу знайшлись. Отже, громадяни тут виграли. І ті 320 мільйонів гривень, у які мають обійтися держбюджету дострокові вибори, як сказала Л. Григорович, є ціною всього подальшого розвитку України, народ якої з обранням Президента Ющенка дедалі усвідомлює свої права і свободи. Саме відірваність влади від народу, на думку учасників туру, призвела до того, що політики і чиновники, по суті, живуть своїм окремим життям, далеким від проблем і турбот пересічного українця.
Серед загроз, які несуть в собі діяння правлячої коаліції, гості, зокрема, зауважили на профанації функцій Тендерної палати України, як державного органу, завдання якого полягають в сприянні розвитку системи державних закупівель в Україні, прозорості державних закупівель, підвищенню ефективності та раціональності витрачання державних коштів, підвищенню конкуренції на ринку державних закупівель. Так ось, Тендерну палату, сьогоднішні урядовці чимдалі перетворюють, за словами В. Карпука, у тендерний коридор, йдучи по якому, треба робити «відкати» у той чи інший кабінет державного службовця. Ця практика набуває зараз небачених на-віть при Кучмі масштабів. Якщо сьогодні державні закупівлі тих або інших товарів чи послуг перебувають на рівні 75-120 мільярдів гривень, то щонайменше («відкат» покупця чи одержувача державних коштів чиновнику становить мімнімум 10 відсотків від суми державних коштів) 7-12 мільярдів гривень йдуть у кишені корумпованих чиновників.
Як єдина пропрезидентська партія, НСНУ послідовно підтримує всі дії Віктора Ющенка щодо безумовного проведення позачергових парламентських виборів 30 вересня як засобу очищення від корупції, повернення людям законного права вільно обирати владу та здійснювати над нею контроль. Разом з Президентом нашоукраїнці також підтверджують відданість демократичному і європейському вибору.
У виборчих списках «Нашої України», звісно, перебуватимуть і партійці від Сумщини. У число так званого прохідного списку потраплять, на думку київських гостей, голова Сумської ОДА Павло Качур та його заступник Володимир Сапсай.
Відповідаючи на запитання журналістів, Лілія Григорович, зокрема, погодилась із думкою кореспондента «Громадянина України» про необхідність у перші дні роботи парламенту нового скликання передусім прийняти Закон про Регламент роботи Верховної Ради України. Адже без цього основоположного Закону взагалі правомірно ставити під сумнів прийняття (разом із сміху гідним голосуванням, коли нардепи бігають по рядах і натискають кнопки за відсутніх) інших законів. Тим часом, закон про Регламент не спромоглися прийняти ні за спікерства Литвина, ні Мороза, ні інших «законників».
У Сумах завершальною подією туру депутатів від «Нашої України» на цьому тижні має стати візит лідера НСНУ В’ячеслава Кириленка.
|