№ 26 (83):

Пограбування у під’їзді

Актуалії

   Сумська міліція затримала неповнолітнього грабіжника. Жертвою 17-річного юнака стала молода дівчина, яка пізно ввечері поверталася додому. Погрожуючи ножем, він напав на неї і відібрав сумочку з особистими речами. Найціннішим з них був мобільний телефон. За словами затриманого, в такій спосіб він намагався вирішити особисті матеріальні труднощі. 

   Той вечір Ірина, офіціантка одного з місцевих барів, запам’ятає надовго. Дівчина поверталася з роботи, вже увійшла до підїзду власного будинку, натиснула на кнопку ліфта, аж раптом хтось міцно схватив її за плече. «З темноти вискочив на мене, накинувся ззаду, розвернув обличчям до себе, приставив ножа до шиї і почав вимагати в мене віддати всі цінні речі. Я злякалась. Тоді він вирвав з моїх рук сумочку. Ще й пригрозив, мовляв, якщо розкажу про нього кому-небудь або звернусь до міліції, приріже цим самим ножем. Коли я отямилась, він уже зник», – розповіла заплакана дівчина батькам.


   Про пограбування одразу повідомили в Зарічний відділ міліції. На місце пригоди виїхала оперативна група. Дівчина детально описала нападника. В поле зору правоохоронців потрапив юнак, який вже було порушував громадський порядок в місті, і за прикметами дуже скидався на нападника. Незважаючи на те, що сам він з пристойної, віруючої в Бога родини, вів аморальний образ життя, неодноразово доставлявся до райвідділу. Міліціонери встановили коло його друзів. В одного з них і знайшли мобільний телефон пограбованої дівчини. 

   Хлопець одразу розповів, що цей телефон купив у підозрюваного. Сам  же підозрюваний не зізнавався і намагався заплутати слідство. Але під тиском беззаперечних доказів, нарешті, зізнався. Наразі порушена кримінальна справа. Батьки юного грабіжника найняли адвоката і як можуть виправдовують свого сина, кажуть що їхня дитина стала на шлях виправлення і не вірять, що злочин юнак спланував раніше. Іншої думки правоохоронці. «Юнак все спланував, свідомо йшов на злочин, – розповідає заступник начальника карного розшуку Зарічного відділу міліції Роман Чуб, – є докази: він свідомо взяв із собою ножа. Вибрав останній дім в Черепинському мікрорайоні, поряд лісосмуга, озеро Чеха. На першому поверсі будинку вимкнув світло. Сподівався, що його не побачать і злочин залишиться не розкритим. Але прорахувався».

   Порушену кримінальну справу за фактом розбійного нападу із застосуванням зброї направлено до суду, який і вирішить долю неповнолітнього грабіжника.