№ 29 (86):

Держкордон облаштують за європейськими стандартами

Актуалії

   Сумщині пункти пропуску через державний кордон України будуть облаштовані згідно з європейськими стандартами, в тому числі і за кошти місцевих бюджетів. 

   Такої домовленості досягнуто під час спільної міжвідомчої наради органів виконавчої влади та правоохоронних органів Сумської області, яка відбулася на базі  Сумського прикордонного загону.

   На нараду запросили начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майора Артура Горбенка, голову облдержадміністрації Павла Качура, керівників органів виконавчої влади та правоохоронних органів Сумщини.


   Обговорюючи основні напрямки роботи щодо облаштування та реконструкція державного кордону на період до 2015 року відповідно постанові Кабміну, учасники наради зійшлися на думці про необхідність залучення до цієї роботи коштів місцевих бюджетів.

   «Нам не слід чекати, доки держава виділить кошти на облаштування пунктів пропуску. Для того, аби вони мали європейський вигляд, варто, аби їх розбудові сприяли і місцеві органи влади», – зазначив Артур Горбенко.

   У відповідь Павло Качур наголосив, що область готова долучитися до реалізації Державної програми своїми коштами. За його словами, мова йде про фінансування будівництва під’їзних шляхів до пунктів пропуску, створення на кордоні сервісних центрів, розміщення на постах допоміжних служб, благоустрій їх територій. 

   Щоправда, конкретних цифр ніхто не називав, скоріш за все, їх буде озвучено під час підготовки проектів місцевих бюджетів на наступний рік. 

   На сьогодні підрозділи Сумського прикордонного загону охороняють ділянку кордону протяжністю 562,5 км. В межах Сумської області функціонують 11 пунктів пропуску та 3 пункти контролю, з них 10 міжнародних, 2 міждержавних та 2 місцеві.