№ 29 (86):

Час згадати про сумське Полісся

Актуалії    Таку ініціативу висловлено у заяві Сумської обласної організації політичної партії Народний Cоюз «Наша Україна» до голови Сумської облдержадміністрації Павла Качура.

   У заяві, зокрема, говориться: «...Серед головних напрямів роботи обласної влади пріоритетним має бути комплексний розвиток поліських районів.

     Як не прикро, але сьогодні цей чудовий край на Сумщині є найбільш проблемним в багатьох відношеннях. Зокрема, левова частка землі, що випала з обробітку, досі знаходиться саме в поліських районах.

   Розуміючи об’єктивні причини такого становища – низька природна родючість ґрунтів, підвищена кислотність, складні кліматичні умови тощо – разом з тим вважаємо, що спільними зусиллями і ці землі можна зробити більш привабливими та перспективними. Зокрема, забезпечивши відповідне фінансування обласних програм з розвитку поліських районів щодо створення сприятливих умов для інвесторів, соціальної інфраструктури, істотного поліпшення шляхового сполучення з центрами поглибленої  переробки  сировини та інших заходів. Особливо актуальною є диференціація рівня підтримки подібних територій за прикладом передових країн. 

   Сумське Полісся – це  унікальний регіон, багатства якого ще далеко не освоєні. Але органи місцевого самоврядування самотужки не спроможні використати всі можливості заготівлі і переробки лікарських рослин, торфу, деревини. На рівні області також необхідно провести роботу для реалізації всіх переваг  прикордонного розташування поліських районів, поглиблення економічних зв’язків з сусідніми державами».