№ 31 (88):

Мегаблок затвердив програму і список

Перша шпальта

Олена ГЕРМАН

У Сумах відбулася прес-конференція заступника голови Ради Сумської обласної організації партії «Народний Союз «Наша Україна» Олександра Лаврика, на якій він прокоментував рішення, прийняті на Міжпартійниму з’їзді Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», що відбувся 7 серпня у Києві. Сумщина була представлена на з’їзді 46 особами, 5 з яких – делегати з’їзду.


Як розповів Олександр Федорович, делегати від дев’яти партій, що входять до блоку, затвердили виборчу програму блоку «Для людей – а не по-літиків!», яка базується на національних пріоритетах та соціальних ініціативах Президента В. Ющенка. Зокрема, це – скасування депутатської недоторканності; зростання мінімальної зарплати у 2008 році до 600 грн., а середньої – до 2100 грн.; збільшення у 2008 році допомоги при народженні першої дитини до 12000 грн., другої – до 15000 грн. і кожної наступної – до 25000 грн.; збільшення для багатодітних сімей розміру щомісячної допомоги на дитину; підвищення стипендій для сиріт, які є студентами вищих навчальних закладів або учнями профтехучилищ; підвищення на 20% окладу додатково до заробітної плати сільським вчителям, лікарям, працівникам культури і соціальної сфери; завершення вступу України до СОТ, що принесе додаткові 25 млрд. грн. до державного бюджету протягом 5 років; створення до 2010 року професійної армії.

З’їзд також затвердив список кандидатів у народні депутати, до першої п’ятірки якого увійшли Юрій Луценко, В’ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та Микола Катеринчук. У списку – і вісім представників Сумщини: перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Володимир Сапсай; ректор Української Академії банківської справи Анатолій Єпіфанов; ректор Сумського Національного аграрного універститету Володимир Ладика; голова Сумської обласної організації «Народний рух України» Катерина Білолюбська; голова Сумської обласної організації «Християнсько-Демократичний Союз» Сергій Нікітов; заступник голови облдержадміністрації Олександр Лаврик; заступник голови Ради Сумської обласної орга-нізації «Народний Союз «Наша Україна» Віталій Моісеєнко та представник сумської «Самооборони» Іван Боршош. Щоправда,  всі вони – далеко від так званих прохідних місць виборчого списку блоку.