№ 33 (90):

Про публічні звіти на стосунки з урядом

Актуалії

Павло КачурТакими були теми  «прямого ефіру» на  Сумському обласному державному телебаченні за участю голови облдержадміністрації Павла КАЧУРА, повідомляється на сайті Сумської ОДА.

Керівник області прокоментував, зокрема, проведення публічних звітів голів райдержадміністрацій. В цілому, він задоволений такою новою формою роботи влади. «Ми мали про що звітувати громаді. Кожен керівник розповідав про свою конкретну роботу, – відзначив голова облдержадміністрації. – За підсумками звітів проведемо окреме засідання колегії, на якому будуть і кадрові зміни. За результатами роботи у ІІ півріччі керівники районів знову звітуватимуть перед громадою».

Павло Качур також назвав економічним тиском дії Кабінету Міністрів України щодо Сумщини. За приклад він навів 60% невідшкодованого урядом податку на додану вартість. Керівник області нагадав також, що Сумщині не додали 3 млн. грн. субвенції на водопостачання та водовідведення. До цього часу не відшкодовані кошти субвенції за пільгове перевезення. «Про це я казав особисто Першому віце-прем’єр-міністру, міністру фінансів Миколі Азарову», – зазначив Павло Качур.


Також голова облдержадміністрації звинуватив Кабмін у зволіканні з призначенням голів райдержадміністрацій у Сумській області. Так, Великописарівський, Роменський та Білопільський райони вже тривалий час очікують на своїх керівників. Без жодних пояснень уряд не погодив кандидатури, подані обласною владою на ці посади.

Проблема не в професійних якостях кандидатів, зазначає Павло Качур, причини гальмування суто політичні, бо відмова йде не по конкретній людині, а списком.

Павло Качур критично оцінив стан благоустрою обласного центру, і повідомив, що вже мав розмову з цього приводу з міським головою Геннадієм Мінаєвим.