№ 33 (90): Незалежність це – відповідальність
 Цьогорічне свято Незалежності України має, погодьтеся, запам’ятатися якщо не назавжди, то надовго. Адже відзначаємо його напередодні виборів до Верховної Ради. Зазвичай такі вибори – навесні. Справедливості ради треба сказати, що в цілому Україну, як незалежну державу, всьому світові вже представляти немає потреби. Ну, хіба що факт незалежності ніколи не сприйме на імперський лад схибнута частина російського політикуму разом з частиною народонаселення, що має такий самий діагноз. Але хай там що, у День незалежності України побажаймо їм здоров’я, передусім психічного. Що ж стосується побажань співгромадянам, то з огляду на близькість виборів, хочемо побажати у День Незалежності, аби громадяни України обирали собі владу з твердим усвідомленням того, що вони є джерелом влади у державі. Тобто, вони віддають частину своєї влади в руки депутатів та інших посадовців. Це, у свою чергу, означає, що громадяни, як суверен (носій або ж джерело верховної державної влади) може так само і забрати владу з рук того, кому вручив, і діяльність якого не задовольняє інтереси носія влади, тобто – громадян – і передати іншому своєму предстванику. І зовсім не обов’язково чекати чергових виборів або позачергових. Конституція дає право громадянам виголосити недовіру будь-кому обраному, дає право на відкликання будь-кого обраного. Більшості наших співгромадян бракує сили волі реалізувати саме це своє право. І тому нас усіх ще ранувато називати справді незалежними.
Ось обрали свого часу нардепів від Сумщини. Приміром, Тропіна, Мордовця та інших, всіх не перелічиш. І що? Сильно відчули захист своїх інтересів? Та як тільки ці «слуги народу» опинились у столиці, одержали державні квартири, тихенько їх приватизували, ставши «киянами», вони і думати забули про Сумщину. Тільки коли-неколи навіщають земляків-аборигенів, влаштовуючи собі «піар-конференції», не забуваючи при цьому облити брудом своїх політичних суперників.
Але, знаєте, у тому що вони є такими, тобто, ніякими – вони й не винуваті. Тут, передусім – наша вина: тих, хто обрав «ніяких» і не має снаги їх відкликати за бездіяльність. Ми обрали їх і стали залежати від їхньої бездіяльності. Це у кращому випадку. А здебільшого стали залежати від їхньої діяльності, що утискає права громадянина і людини.
Свято Незалежності для нас стане Святом з великої літери тільки тоді, коли ми станемо незалежними як у виборі своїх представників у владі (коли внаслідок цього вибору вони одержують депутатський мандат, фактично – мандат довіри від нас), так і у відкликанні у будь-кого з них нашого мандату довіри.
Незалежність, так само як і власність, зобов’язує. Ми станемо фактично незалежними, якщо будемо відповідальними за свій вибір. І ця відповідальність мусить вісити Дамокловим мечем над кожним з депутатів.
З Днем Незалежності України та її Громадян! Олександр САХНО, заступник голови Республіканської Християнської партії (РХП), голова Сумської обласної організації РХП
|
| |
|