№ 37 (94):

Буймерівка, як яскравий приклад інвестицій в Сумщину

Актуалії

Яна МІНКОВСЬКА
  
Курорт БуймерівкаЗавершився Третій Міжнародний інвестиційний форум «Інвестиції. Партнерство. Розвиток» на базі Соснового & SPA-курорту у Буймерівці.
  
Президент України переконаний, що «успішне проведення форуму і презентація можливостей Сумської області продемонструють економічний потенціал регіону, зацікавлять багато інвесторів, сприятимуть подальшій взаємній співпраці».


Павло Качур, глава Сумської обласної держадміністрації, представив план розвитку Сумської області на 4 роки і відзначив, що «амбітний план виправдав себе за 8 місяців». 
  
У плані губернатор виділив чіткі пріоритетні напрями:
   – боротьба з безробіттям і життя в екологічно чистому місці, відпрацювання моделі «чоловік працює в місті, а живе в селі»;
   – будівництво автотраси Київ-Москва, на ділянці через Сумську область;
   – формування індустріального трикутника: Шостка – Конотоп – Суми;
   – будівництво аеропорту, розвиток міжнародних аероперевезень тощо.
  
На сьогоднішній день існує 73 вже готових бізнес-планів для інвестицій в промислову, комунальну і туристичну сфери. 
  
Підтвердженням успішного ведення турбізнесу в Сумській області є вкладення грошей зарубіжним інвестором Джаїном Маянком в «Буймерівка Сосновий & SPA-курорт 1936», де і, нагадаємо, проходив Форум.
  
Інвестуючи покинуту базу відпочинку, Джаїн Маянк не просто вклав гроші в нерухомість, а в широкомасштабний туристичний проект, з певними фінансовими ризиками. Тому що його «рішення було ухвалене на інтуїтивному, а не на економічному рівні». 
  
Місцеві власті готові підтримувати інвесторів і розвивати туристичний бізнес на Сумщині. 
  
Після проведення першого Міжнародного інвестиційного форуму до бюджету Сумської області, за словами Павла Качура, надійшло в результаті інвестиційних проектів 1,5 млн. дол. США. Після другого – 20 млн. дол. США, а після третього Форуму планується отримати до бюджету близько 60 млн. дол. США. 
  
Звісно, обговорювались і проблеми. Так, президент Американської Торгової палати в Україні Хорхе Зукоськи виділив основні проблеми інвестування в Україні.
  
По-перше, складна документаційна схема, довге ходіння по колу різних інстанцій. По-друге, юридична тяганина і бюрократія, які заважають економічному розвитку. По-третє, відсутність прозорої податкової системи.
  
Допомога з боку адміністрації області це – один із способів вирішення цих проблем – зійшлися на такій думці учасники Форуму. Позитивним моментом стало би створення центру логістики при Сумській обласній адміністрації.