№ 38 (95):

Власникам гужових підвод ДАІ видає безплатно світлоповертаючі пристрої

Актуалії

На сьогоднішній день на автодорогах області, особливо у сільській місцевості, експлуатується велика кількість гужових підвод, різного роду возів, візків тощо. Як правило, вони не облаштовані елементарними пристроями та засобами світлоповертаючого типу для їх своєчасного виявлення на автодорозі іншими учасниками дорожнього руху у темну пору доби, що приводить до наїздів на них автомобілями. 


Так, 31.08. 2007 року в с. Воронине Білопільського району водій автомобіля Тойота Ленд Крузер в темну пору доби здійснив наїзд на гужову повозку, що рухалась попереду в попутному напрямку та не була обладнана світлоповертаючими пристроями. Внаслідок зіткнення автомобіль та візок механічно пошкоджені.
  
Аналогічна ситуація складається з порядком експлуатації тракторних та інших причипів, самохідних саморобних механічних транспортних засобів тощо, а також велосипедів.
  
З настанням осені, ускладненням кліматично-погодних умов, скороченням тривалості світлової частини доби вірогідність скоєння наїздів на транспортні засоби, які не облаштовані світлоповертаючими пристроями, зростає.
  
Протягом вересня на території області в темний час доби траплялися наїзди на гужові підводи на 313-км автодороги Київ–Суми-Юнаківка в районі с. Симонівка Сумського району; на 22-км автодороги Батурин-Конотоп–Суми. Внаслідок цих ДТП були травмовані люди.
  
Переважна більшість власників гужового транспорту і пристроїв не облаштовують їх світлоповертачами  через їх відсутність у торгівельній мережі або недоступні ціни.

З метою попередження та недопущення дорожньо-транспортних пригод за участю гужового транспорту, тракторних та інших причепів, самохідних саморобних механічних транспортних засобів у темну пору року у підрозділах ДАІ безкоштовно видаються списані автомобільні державні номерні знаки із світлоповертаючим покриттям для облаштування гужових підвод.