№ 40 (97):

Правильний режим харчуванняя на роботі

Медицина і здоров’я

Здорове харчування на роботіСьогодні модно  бути здоровим, як     і модно вкладати в здоров’я гроші. Ми не жаліємо витрачати багато часу на фітнес, дієти, омолоджування і багато на що інше, часто помічаючи, що необхідність працювати і необхідність бути молодим і здоровим часто протирічать одне одному.

Проте сумістити ці «необхідності» буває простішим, ніж здається.

ПОРАДА ПЕРША, ЕФЕКТИВНА

Важливо сумістити режим харчування з ритмом робочого дня. Харчуватися потрібно залежно від того, на які години припадає пік активності, на які – сон. Їжа, багата білком (м’ясо, риба, боби), підвищує у людини обмін речовин і збудливість нервової системи. При переварюванні такої їжі відбувається активне виділення шлункового соку, тому якщо ви проводите цілий день в офісі, хорошим рішенням для обіду буде м’ясо з картопляним гарніром.


Не сподівайтеся, що воно буде для вас також корисно пізно увечері, тому що близький сон уповільнює діяльність шлунку і білок засвоюється набагато гірше. Це не стосується тих, хто працює в нічну зміну. Наїдатися на ніч можна і потрібно, якщо організм активний вночі.

ПОРАДА ДРУГА, АЛЕ НЕ МЕНШ ЕФЕКТИВНА

Якщо ви зайняті розумовою працею, то не забувайте, що це пов’язано з напруженою нервовою діяльністю. На випадок швидкої допомоги вашим мізкам, тримаєте в шухлядці столу шоколадку. Поєднання кави і шоколаду – відмінний подвійний стимулятор, який набагато безпечніше за сигарету і краще, ніж пігулки для підвищення мозкової активності.

Цей засіб знімає головний біль і дозволяє справитися з млявістю і стомленням. Протягом години ви реагуватимете на виникаючі проблеми із швидкістю сучасного комп’ютера. Це ефективно для тих, кому необхідно швидко мобілізуватися. До того ж, їсти шоколад як закуску «всухом’ятку» набагато корисніше, ніж усілякого роду «снеки» або булочки.

ПОРАДА ТРЕТЯ – НАЙЕФЕКТИВНІША

Жирна їжа – корисна! Особливо в холодні дні і при фізичній праці. Нашим м’язам потрібна інша енергія, ніж мозку. Якщо ваша робота пов’язана з великими фізичними навантаженнями, то сало виявиться набагато доречнішим за овочевий салат. Жири виділяють енергію і підтримують в нашому тілі постійну нормальну температуру.