№ 44 (101):

У ЄС зробили натяк на шик українських політиків

Актуалії

У Євросоюзі відзначили елітарність українських політиків за способом життя, відмінного від звичайних громадян, а також наголосили на необхідності втілення в життя обіцянок, які давали партії, що перемогли на дострокових виборах.

Про це йшлося у Брюсселі в ході політичного діалогу, присвяченого перспективам розвитку України.У вступній частині зустрічі про політичні еліти в Україні старший радник верховного комісара ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єра Солани Піркка Тапіола коротко розповів про діалог з українським журналістом. 
  
Так, у журналіста викликав подив той факт, що у Фінляндії (Тапіола – громадянин Фінляндії) члени уряду і депутати користуються громадським транспортом.
  
«Відверто, якщо ви подивитеся на українську політику, то одна з проблем полягає в кількості мільйонерів і мультимільйонерів у політиці», – сказав представник ЄС. 
  
«Я все ще не бачу шляху, яким звичайний громадянин – професор або інтелектуал, будь-хто – може увійти в політичне життя. Це проблема країни на довгострокову перспективу, і саме тому я говорю про українську еліту», – додав він.
  
Старший радник відзначив, що разом з тим «багато хто з політиків є зваженими людьми»: «Але, все одно, вони живуть абсолютно іншим життям, не розуміють ті турботи, якими живуть звичайні люди».
  
«Тому головний виклик для еліт – необхідність зрозуміти, що суть не в тому, що політики говорять один одному, а в тому, як вони будуть реалізовувати мандат, що їм дали виборці», – додав він.
  
Тапіола також підкреслив, що вибори парламентські 2006 і 2007 років «були демократичними». «Зараз стоїть питання, на яке повинні відповісти еліти – як вони будуть реалізовувати результати виборів», – сказав він.
  
Тапіола висловив думку, що «майбутнє України є яскравим». «Україна – ключова держава для майбутнього Європи, усього регіону. Якщо Україна досягне успіху, то буде досягнутий успіх і навколо (України). З цього погляду Україна просто не може зазнати невдачі», – відзначив він.
  
«Я зараз навіть більш оптимістичний, ніж після «помаранчевої» революції, тому що вдруге ми побачили виявлення позиції електорату щодо майбутнього України», –резюмував Тапіола.