№ 45 (102): Україну накрила хвиля депресії
 Психологи і психіатри б’ють на сполох: у наших громадян за останні три роки з’явилися нові психологічні проблеми – люди почали скаржитися на те, що їх дратує зовнішній вигляд і стиль викладу думки їх співбесідників. Підсумок: масова несвідома злість і нетерпимість один до одного, яка переноситься на тих, що оточують. Причина таких психологічних розладів криється в економічній нестабільності сімей, перманентних виборах, переробках в офісах, а також у нав’язливій рекламі. До такого висновку прийшли вітчизняні психологи. «Зараз кожен третій українець страждає від хронічної втоми, а у кожного другого – стан, близький до депресії (у західних країнах показники набагато нижчі: від шизофренії і проблем психологічного характеру страждає тільки кожен сьомий європеєць)», – розповіла лікар-психотерапевт вищої категорії Олена Шевченко.
«Люди почали обурюватися браком грошей, надлишком телевізійної реклами. З роками роздратування накопичується. Їх зараз нервує навіть певна пора року! Результат всього цього - моральна «зношеність» організму, навіть коли людина тільки-тільки повернулася з відпустки», - говорить вона.
За словами психотерапевта, втручання фахівця в таких випадках украй необхідне, проте, якщо людина вирішила сама боротися, то їй слід зайнятися тим, що принесе задоволення. Для кожної кремої людини це може бути будь-що, варто лише спробувати: плавання, фінтес-клуб чи тренажерний зал, танці, малювання, квітникарство, взагалі – робота на природі тощо. На окрему категорію громадян заспокійливо діє і екстрим. Або найпростіше і ситуативне: прямо у квартирі чи у дворі поскакати зі скакалкою або повіджиматися від долу.
Як розповіла психолог Наталія Кухтіна, люди почали переробляти, ганяючись за заробітком або прагнучи догодити начальству. Тепер вони проводять на роботі не належних 8 годин, а всі 10, а то і 12 на добу. Тобто у них з’явилася так звана «офісоманія», що переростає у залежність.
Після робочої напруги у людей порушується природний біоритм, пропадає можливість нормально відпочити, стрес переноситься в зону відпочинку – додому, а далі – руйнування сімей, відзначила вона.
За словами психолога, щоб не допустити домашніх негараздів, жителям України слід більше бувати на повітрі, а також, крім усього, частіше відвідувати музеї і більше читати саме класичної літератури.
|
| |
|