№ 45 (102): "Кролевецькі рушники" виходять на міжнародний рівень
Учасники цьогорічного Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» розмовляють не лише російською та українською, а переходять на німецьку, фламандську, китайську та корейську.
Цього тижня у Кролевці урочисто відкрито цей фестиваль. Упродовж дванадцяти років він мав статус всеукраїнського. Цього року на фестиваль прибули делегації не лише з України, Росії, Білорусії, а й Голландії, Німеччини, Китаю та Кореї. Організатори сподіваються, що у 2008 році «Кролевецьким рушникам» буде присвоєно офіційний статус міжнародного фестивалю.
Першого дня фестивалю у Кролевці представили виставку своїх робіт голландські художники, які презентують власний мистецький стиль.
Із власними здобутками на фестиваль приїхали майстри декоративно-прикладного мистецтва фактично з усіх куточків України, а також Бєлгорода, Мінська.
Власне фестивальне дійство триватиме п’ять днів – до 18 листопада. У його насиченій програмі – різноманітні форми роботи. Так, в міжнародному конкурсі пісенної творчості «Мелодії вічності», беруть участь солісти-вокалісти. Крім того, заплановано провести науково-практичну конференцію майстрів прикладного мистецтва та творчу лабораторію з художнього ткацтва, майстер-клас народних митців. Цікаво проходять «Фестивальні гостини» – творчі зустрічі учасників фестивалю з жителями Кролевецького району та міст Шостка, Глухів, Путивль. У рамках фестивалю презентовано міжнародний альманах «Слов’янські дзвони» та книга «Декоративне мистецтво України ХХ століття». Підсумують фестивальну програму два гала-концерти провідних митців естради України та зарубіжних держав, лауреатів міжнародного пісенного конкурсу та художніх колективів. Гостей та учасників фестивалю організатори запрошують взяти участь у туристичній програмі «Барви Сіверщини» – відвідати Глухів, Путивль, Новгород-Сівесрький.
Організаційний комітет «Кролевецьких рушників» очолює відомий поет, заслужений діяч мистецтв України Михайло Шевченко, Голова журі – народна артистка України, професор Євдокія Колесник
|