№ 46 (103):

Політичним партіям потрібні свої «молодіжки»

Актуалії

Олена ГЕРМАН
       
У Сумах 15 листопада побував Степан Барна, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний Союз Наша Україна».Під час прес-конференції лідер молодіжки говорив про перспективи молодіжного руху в Україні, а голова Сумської обласної організації «Молодіжний Союз Наша Україна» Дмитро Живицький звітував перед журналістами та громадськістю про роботу молодих «нашоукраЇнців» на Сумщині.

За словами Степана Барни, основною метою всеукраїнського молодіжного крила «Нашої України» є боротьба з проявами ксенофобії, такими як «славнозвісна» акція, проведена на горі Говерлі Євразійським союзом молоді. Переймається молодіжний союз й питаннями консолідації українців. «Необхідно шукати те, що нас об’єднує, а не те, що різнить, – підкреслює Степан Барна і одразу ж наводить приклад, де молодь виступає єдиним фронтом – заходи до вшанування жертв Голодомору.

А відповідаючи на питання про єдність у середині самого Блоку «НУНС», Степан Барна, вже як член Президії політичної партії «Народний Союз Наша Україна» запевняє, що всі 72 депутати від Блоку «НУНС» виступлять у парламенті як «єдиний монолітний камінь» за створення демократичної коаліції.

Непокоять молодих «нашоукраїнців» і суспільні проблеми: широка реклама тютюну і алкоголю, гральні автомати на вулицях міст. За словами Степана Барни, такі проблеми повинні вирішуватись, в першу чергу, на законодавчому рівні, а тому спеціалісти молодіжки вже працюють над розробкою змін до законодавства у цих питаннях.

Про ініціативи ж сумчан розповів Дмитро Живицький. Він зазначив, що Сумська молодіжна організація «Нашої України» є чи не наймолодшою порівняно з організаціями інших регіонів.  Наразі її членами є 200 чоловік, переважно це студенти ВНЗ.

Наступного року планується зібрати вже до 1000 членів.

«Незважаючи на молодий вік організації, ми вже встигли заявити про себе такою акцією як розгортання найбільшого державного прапора України», – розповів Дмитро Живицький. У найближчих планах сумських молодих «нашоукраїнців» –  показати студентам Сумщини відеофільм про голод 1933 року,  провести благодійний аукціон -розпродаж робіт, зроблених дітьми-інвалідами (зібрані кошти підуть на придбання устаткування для цих дітей).