№ 47 (104):

Закінчилися зйомки «Тараса Бульби»

Історія і культура

Володимир Бортко - режисерРосійський режисер Володимир Бортко («Собаче серце», «Бандитський Петербург», «Майстер і Маргарита», «Ідіот») закінчив зйомки фільму «Тарас Бульба».

Роль Тараса Бульби у фільмі виконав Богдан Ступка, Андрія – Ігор Петренко («Водій для Віри»), Остапа – Володимир Вдовиченков («Бригада», «Бумер»). Роль панночки режисер віддав польській актрисі Магді Мельцаж. Також у фільмі знялися Володимир Ільїн, Юрій Беляєв, Михайло Боярський, Ада Роговцева і Борис Хмельницький."Тарас Бульба" - кадр із фільмуСценарій до фільму, прагнучи залишатися максимально близькими до оригінального тексту, написали самі Володимир Бортко та Ігор Матюшин. Ставити трюки запросили американця Ніка Пауелла.

Сам режисер говорить, що знімати за Гоголем хотів ще до «Ідіота», і з новою двогодинною стрічкою хоче повернутися у велике кіно.

Знімати «Бульбу» почали ще в лютому. Зйомки проходили в Санкт-Петербурзі, Кам`янець-Подільському, Києві, Варшаві і на Хортиці. Побачити готовий фільм глядачі зможуть через рік.

«Тарас Бульба» вже пережив декілька екранізацій.  У 1962 році вийшла, до речі, американська екранізація стрічки, в якій Бульбу грав знаменитий Юл Бріннер, а Андрія – Тоні Кертіс.