№ 47 (104):

Щоби мінуси ставали плюсами

Актуалії

Чергова колегія у  Контрольно-ревізійному управлінні у Сумській області мала мажорну нотку: колектив за результатами роботи піднявся на кілька щаблів угору порівняно з попередніми місяцями, коли тупцювався на зримо аутсайдерських позиціях.


Проревізувавши за 9 місяців поточного року 459 суб’єктів господарювання, фахівці КРУ добилися майже вдвічі вищої результативності контрольних заходів, ніж торік. При цьому удвічі зросла сума виявлених порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів і становила за 9 місяців поточного року 4,9 мільйона гривень; більш ніж удвічі більше виявлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів       (10,3 мільйона гривень).

Проте, як зазначив у своїй доповіді, виконуючий обов’язки начальника управління, Валерій Фролков, показник відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів за звітний період нижчий на 44,5 відсотка від рівня відшкодування за аналогічний період 2006 року.

Це серйозне недопрацювання, оскільки, так би мовити, завершений цикл ревізорська праця має лише в тому випадку, коли виявлена сума порушень є повернутою до бюджетів, що втратили ці кошти.

Зрозуміло, зібравшись колективом, не просто вислухали цифри. Аналізували причини недопрацювань кожним відділом. І головне – шукали шляхи вирішення виробничих проблем.

Отож, певним чином навчалися. Так, було зазначено, що в поточному році «значно активізувалася робота у застосуванні фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни» (їх кількість порівняно з 2006 роком зросла майже в 6 разів). Водночас, фінансові санкції не були застосовані до 12 бюджетних установ. А це і є одна з причин низького рівня відшкодування порушень.

Як наголосив, Валерій Михайлович, інший недолік, що гальмує процес відшкодування коштів – неналагоджена взаємодія з правоохоронними органами. Адже за 9 місяців на їх адресу було передано 326 ревізійних матеріалів. Порушено 21 кримінальну справу. Мало. Отже, ревізори мають ще і ще працювати над якістю матеріалів і зміцнювати стосунки з правоохоронниками. Тоді мінуси стануть плюсами.

Прес-служба КРУ у Сумській області