№ 48 (105):

У "Швидкої", "Пожежної" - нові номери

Новини

У швидкої і пожежної служб будуть нові телефонні номери. Про це офіційно заявив державний Департамент з питань зв’язку та інформатизації України. Передбачено, що у всіх служб загальнодержавного значення будуть єдині номери у всіх областях і у всіх операторів.


Отже, нові номери будуть наступними: пожежна охорона – 101; міліція – 102; державна швидка медична допомога – 103; аварійна служба газовій мережі – 104; приватна швидка медична допомога – 106; довідкова служба міській телефонній мережі – 109; служба допомоги населенню – 112.

При цьому Міністерство транспорту точної дати введення нових номерів не називає. Відомо лише те, що процес переходу до нового формату скорочених телефонних номерів почнеться на початку 2008 року. Отримання такого номера замість старого буде безкоштовним. Також Департамент з питань зв’язку та інформатизації повідомив, що зміна цих номерів – далеко не всі нововведення в телефонній нумерації України. Передбачається, що будуть введені ще й коди зон. Якщо ж абонент набиратиме старий номер швидкої, пожежної або іншої служби, спеціальний автовідповідач повідомить, що номер змінений і назве новий.

А ось на питання: «Навіщо все це робиться?», зв’язківці відповіли, що, перш за все, нова нумерація економічно вигідніша для відомства.