№ 49 (106): Грудень ставить нові завдання
Настав грудень із довгими ночами, нестійкою погодою. Природа в глибокому спокої. На вулиці похмуро, тьмяно. За народними прикметами, якщо 1 грудня день теплий, то й зима буде тепла. Але які б не були прикмети, турбот у садівників завжди досить.
Після рясного снігопаду гілки дерев обтрусити, сніг навколо молодих насаджень, на грядках з тюльпанами добре притоптати від ушкодження мишами або іншими гризунами. Час від часу перевіряти, у якому стані зберігаються черешки плодових, винограду, клубні георгинів, цибулини гладіолусів. Зрозуміло, не слід забувати про зберігання картоплі, цибулі-сіянки й інших овочевих культур, кімнатних квітів, що перебувають у спокої (глоксинії, ахіменес, клубні бегоній…).
У грудні настав час складання схеми посадок з урахуванням чергування культур. Перевірте наявність насіння для саду й підкупіть нові сорти: насіння зараз поки не підвищилиося в ціні. Підкупіть добрива для весняного внесення, хімікатів або біопрепаратів для захисту садових рослин. Висадіть город на підвіконні: цибулю, селеру, петрушку, ревінь. Свіжа зелень завжди потрібна до столу, хоча й заготовлені у багатьох господинь різні салати, солоності, консервації, наморожені ягоди й зелені рослини.
Поки ще можна дістатися до садової ділянки, частіше відвідуйте сад. Підгодуйте ваших друзів – птахів, вони надійно допомагають позбутися від зимуючих личинок багатьох шкідників: одна синиця позбавить ваш сад від великої кількості шкідливих личинок. Сад чекає на вас.
Народні прикмети
Сухий грудень – сухі весна й літо. Якщо грудень багатий опадами, то червень буде дощовий. Багатосніжний грудень –до багатосніжної зими. Який перший день грудня – така й вся зима буде. Якщо грудень м'який, то зима буде суворою.
Якщо сніг у грудні ляже на підталу землю, грибів у наступному році не буде. Якщо в першому тижні грудня погода постійна, то зима буде довга.
|