№ 49 (106):

ДАІ приготувала водіям новорічний «подарунок»

Актуалії

З 1 січня 2008 року в Україні починається  впровадження спеціального знаку державного зразка (стикера), який свідчитиме про наявність у власника транспортного засобу поліса цивільно-страхової відповідальності.

Про це повідомив цього тижня начальник Державного департаменту ДАІ МВС України Олексій Калинський на прес-конференції в Києві.«Державна комісія, регулююча всі ці питання, затвердила зразок державного знаку, який знаходитиметься на лобовому склі автомобіля і свідчитиме про наявність у водія поліса цивільної страхової відповідальності», – сказав Калинський.

За його словами, якщо на автомобілі відсутній цей спеціальний знак, то автомобіль підлягає зупинці і перевірці працівниками ДАІ. Він відзначив, що перевірятимуть всі документи згідно з Правилами дорожнього руху, а також наявність поліса цивільно-страхової відповідальності, за відсутність якого, відповідно до законодавства, передбачена відповідальність.

Як сказав Калинський, на сьогоднішній день сума штрафу за відсутність поліса складає 17 гривень, проте, відповідно до відповідного законопроекту, ця сума буде збільшена.

Калинський також відзначив, що відсутність стикера ще не говорить про те, що водій автоматично притягатиметься до відповідальності. «Не за відсутність цього стикера водій притягується до відповідальності, а за відсутність самого поліса», – уточнив Калинський.

За його словами, законом передбачена певна категорія осіб, які звільнені від наявності спеціального знаку на лобовому склі, зокрема, мова йде про інвалідів.

У свою чергу, президент Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Романишин повідомив, що із понад 400 страховиків, що діють в Україні, тільки 82 страхових організації мають право видавати поліси обов’язкового страхування.

За його словами, на сьогоднішній день вже виготовлено 6 мільйонів стикерів, а також близько 3 мільйонів знаходяться у друку. Романишин відзначив, що стикер надаватиметься безкоштовно. «Цей знак видається тим власникам, які уклали із страховиком договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності. Такий знак видає тільки страховик, і його не поширює Моторне бюро, тільки страховики, які уповноважені укладати договір», – уточнив він.

Романишин також повідомив, що стикер має відповідні ступені захисту, як і поліс.