№ 50 (107):

Інтернетівські садистки

Актуалії

П’ятьом сумським дівчатам, які відзняли на камеру мобільного телефону і розповсюдили через Інтернет сцени знущання над своєю подругою, загрожує до чотирьох років позбавлення волі.


Відеозапис зі сценами приниження сімнадцятилітньої Юлі (імена змінені) з’явився в локальній мережі Інтернет наприкінці листопада. Сам же інцидент трапився 21 листопада. У той день четвірка учениць профтехліцею на чолі з колишньою випускницею вирішили провчити першокурсницю, яку, як висловлюються самі підлітки, вони «прихопили за слова». Після закінчення занять вони підловили дівчину, вивели її за територію училища, і, жорстоко побивши, змусили встати на коліна й просити  вибачення у нібито раніше ображеної Руслани. Дівчат не задовольнило вибачення, у якому Юля, стоячи на колінах і називаючи себе твариною, зі слізьми на очах просила вибачення. Вони вирішили продовжити знущання, змусивши першокурсницю танцювати в туалеті училища стриптиз. Не відомо, які ще способи приниження встигли б випробувати розпаленілі повною владою над жертвою підлітки, якби їхнє збіговисько не помітила майстер виробничого навчання. Правда, жінка вже не встигла побачити нічого підозрілого – на оголену Юлю накинули куртку, але, все ж таки, після її появи, дівчата розійшлися.

Юля, повернувшись у той страшний для неї вечір додому, нічого не розповіла батькам. «Звичайно, я помітила, що вона якась мовчазна, подавлена, – згадує матір постраждалої дівчинки, Анжеліка, – намагалася довідатися в неї причину, але дочка мовчала. А через десять днів, вся в сльозах, до мене на роботу прибігла моя молодша дванадцятирічна дочка, і розповіла, що її однокласники показали їй у мобільному телефоні кіно, у якому дівчинки знущалися з її сестрички. У дитини був шок. І знову Юля мені ні в чому не зізналася. І тільки коли моя подруга показала мені особисто цей відеозапис, я побачила, що довелося пережити моїй дівчинці. Ми відразу ж пішли до училища, і в цей же день написали заяву до міліції».

«Маючи на руках незаперечний доказ провини підозрюваних у вигляді змонтованого відеоролика, ми затримали всіх фігуранток цієї справи буквально в день подачі заяви, - продовжує  заступник начальника слідчого відділу Ковпаківского відділу міліції міста Суми Роман Корощенко. З огляду на можливість психологічного тиску на потерпілу, лідера цієї групи ми помістили під варту, інші четверо перебувають на підписці про невиїзд. У ході слідства вдалося встановити, що причиною інциденту стала нібито зухвала поведінка першокурсниці. Також установлено, що монтаж відео зробив на своєму мобільному телефоні один зі знайомих хлопців, і потім усі почали перекачувати його на свої телефони. Зараз ми намагаємося з’ясувати, хто й з якого комп’ютера поширив цей відеозапис в Інтернеті. Стосовно всіх п’ятьох порушена кримінальна справа за статтею  296 КК України «хуліганство».

Юля, якій у свої сімнадцять років довелося пережити недитяче випробування, говорить, що найбільше боялася засмутити свою маму, і тому вирішила нічого її не розповідати. «Я мовчала, тому що хотіла швидше все забути, – говорить дівчина, – я навіть не догадувалася, що запис може з’явитися в Інтернеті й дійти до моєї мами».

Центр зв’язків з громадськістю УМВС