№ 1 (109):

Схуднути після свят

Медицина і здоров’я

Похудішай до літаНовий рік разом із подарунками і відмінним настроєм приносить ще й тяжкість в шлунку. Мало хто може відмовитися від кулінарної смакоти у свято. Але не варто передчасно хвилюватися. Ось декілька порад, які допоможуть відновити «досвяткову» вагу.

Дієтологи рекомендують після свят у жодному випадку не відмовлятися від сніданку. Енергетична цінність ранкової їжі повинна складати не менше 400 Ккал. Лікарі говорять, що якщо не снідати або з’їсти вранці їжу, що містить меншу кількість калорій, то за обідом доведеться надолужувати втрачене, що не дуже добре позначиться на здоров’ї. Таким чином, краще за все їсти маленькими порціями, але часто: це краще, ніж за один прийом їжі надмірно навантажити шлунок. Організм потрібно поступово привчити до нормального режиму харчування після свят. У жодному випадку не можна відразу ж сідати на сувору дієту після великої кількості їжі.Також медики радять повністю виключити пізні вечері безпосередньо перед сном, оскільки саме це стає причиною ожиріння. Крім того, лікарі-дієтологи рекомендують м’ясо готувати разом з овочами, при цьому використовуючи мінімальну кількість солі. Їжу краще рясно не солити, оскільки саме сіль стимулює апетит. Також бажано їсти більше цитрусових через їхню здатність зменшувати апетит і заряджати організм вітамінами.

Не варто виключати з раціону кисломолочні продукти, оскільки саме в них міститься величезна кількість кальцію. Ще однією рекомендацією є рясне пиття. Людині необхідно щодня випивати не менше двох літрів рідини. Кращими напоями є зелений чай без цукру і негазована мінеральна вода.

Якщо під час новорічно-різдвяних свят ви набрали багато зайвих кілограмів, то вам варто відмовитися від всіх салатів, що містять майонез. Проте овочі і фрукти необхідно їсти в необмеженій кількості, оскільки клітковина покращує роботу кишечника і є справжнім джерелом віта-мінів. Медики також закликають не відмовлятися повністю від солодкого, оскільки в зимовий період організму необхідний серотонін для гарного настрою. Тому можна побавити себе кількома шматочками чорного шоколаду. Якщо людину й далі турбує підвищений апетит, його можна понизити ароматами цитрусових, мигдалю, ванілі.