№ 2 (110):

В НУНС зазіхнули на недоторканність Ющенка

Актуалії

Голова комітету Верховної Ради з питань безпеки та оборони Анатолій Гриценко переконаний, що недоторканність треба скасувати не лише для депутатів, але й для президента України.

«Я не поставив свій підпис під проектом закону про скасування депутатської недоторканності тому, що він не пропонує системного рішення і передбачає позбавлення недоторканності виключно народних депутатів України. Я переконаний, що закон має бути один для всіх – і для рядових громадян, і для народних депутатів, і для президента України», – сказав він.


Як заявив Гриценко, при цьому скасування недоторканності для президента є ще більш важливим, ніж скасування депутатської недоторканності. Пояснюючи це, він наголосив, що, на відміну від народних депутатів, президент приймає розпорядчі рішення.

«Протягом останніх років ми бачимо, що у глави держави є намагання давати доручення усім і вся – голові уряду, окремим міністрам, голові Верховної Ради, генеральному прокурору, лідерам полі¬тичних партій тощо, що далеко не завжди відповідає чинному законодавству» – наголосив він.

За словами Гриценка, тому йдеться про дотримання закону і про відповідальність за його порушення як для кожного із 450 народних депутатів, так і для президента України.

«Я підпишу проект змін до Конституції і проголосую за нього, якщо буде передбачено скасування недоторканності одразу для всіх: і для депутатів, і для Президента. Це буде системне і правильне рішення. Я хотів би уникнути будь-якої персоніфікації – мова не йде про Ющенка, Гриценка чи когось іншого», – сказав він. На думку Гриценка, якщо президент не ініціює сам зняття недоторканності з глави держави, то це зроблять народні депутати.

Він висловив переконання, що якщо розглядатиметься законопроект про зняття недоторканності і з депутатів, і з президента, то за нього проголосує понад 400 парламентаріїв, а зняття недоторканності виключно з народних депутатів якщо і матиме підтримку 226 голосів, то 300 голосів не отримає, і Конституція не буде змінена.