№ 2 (110):

Бензин в Україні не подорожчає?

Актуалії

Нафтопродукти в Україні не подорожчають, принаймні у зимовий період, заспокоюють водіїв експерти, – немає передумов. Оптові ціни на пальне потроху знижуються і в Європі, і у нас.

Той же дев’яносто п’ятий від початку грудня втратив 150 гривень на тонні і наразі коштує 5700 гривень. Дизель подешевшав на 100 гривень/тонну.


Додатковий фактор для цінової стабільності – невеликий попит на АЗС і наявність імпорту: нині на нашому ринку понад 40% закордонних нафтопродуктів. Посилання трейдерів і переробників на світове подорожчання нафти та зростання експортного мита в Росії – не зовсім коректні. На наш ринок, як кажуть експерти, це поки що не впливає.

Геннадій Рябцев, експерт ПЕК зазначає: «Потрібно розділяти прибуток той, який декларується нафтопереробними заводами (НПЗ), і той, який вони реально отримують. Всі заводи немов би працюють майже на нульовому рівні рентабельності, однак завдяки тому, що нафта закупляється підприємствами у, скажімо так, профі¬льних структур або залежних структур від власників цих НПЗ, то на кордонах України закуповується нафта за цінами, які як правило завищенні».