№ 4 (112):

В Україні запровадять держфінансування партій?

Новини

Міністерство юстиції України пропонує впровадити державне фінансування політичних партій. Щорічно на це потрібно буде 300 млн гривень. Розробники законопроекту також пропонують обмежити об’єм пожертвувань на партійну діяльність і зробити їх прозорими, повідомляє «Німецька хвиля».


Автори законопроекту планують змусити партії регулярно звітувати про використання засобів платників податків, а також пропонують упровадити штрафні санкції. Ця новація могла б зробити українську владу підконтрольною громадянам, переконаний керівник Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.

«Це спроба зробити партії більш незалежними від олігархів і промислових груп, які тримають партії на фінансовому повідку». На думку експерта, українське суспільство вже готове сприймати модель європейської партійної системи, де влада є відповідальною за сказане і не сприяє політичній корупції. Вже протягом шести років в Україні намагалися упровадити державне фінансування політичних партій. Зате вдалося лише добитися відшкодування виборчих витрат партіям, які пройшли до парламенту. Проте уряд Тимошенко цього року викреслив ці витрати з держбюджету.