№ 5 (113):

Сумські маршрутки перебуватимуть під «рейдовою» увагою

Актуалії

На сьогодні, згідно з обліковими даними, в області зареєстровано понад 500 суб’єктів господарювання, які фактично надають послуги з перевезення пасажирів. Загалом використовується 1700 автобусів та мікроавтобусів для перевезення пасажирів та вантажів. 

У ході проведення останнього рейду співробітниками Державтоінспекції виявлено численні порушення Правил дорожнього руху. 


Співробітники Державтоінспекції борються з порушниками транспортної дисципліни. Під час проведення ранкового рейду 1 лютого 2008 року на території області виявлено два випадки керування маршруткою у нетверезому стані, а також припинено 41 порушення перевезення людей, 13 порушень проїзду перехресть, 11 аварійних ситуацій, 5 випадків виїзду на смугу зустрічного руху. Нікого не дивують несподівані маневри водіїв маршруток через подвійну осьову, повороти з третього ряду до пасажира, який помахав рукою на узбіччі, парковка у два ряди, зупинка під заборонений знак та інші численні порушення. На транспортних засобах часто встановлені шини, на яких практично відсутній малюнок протектора, кузови автобусів мають значні пошкодження корозією, незадовільний санітарний стан мають пасажирські салони, де місця для сидіння пасажирів забруднені, пошкоджені або не закріплені належним чином. Досить часто, для збільшення кількості місць, блокуються аварійні виходи, що не дозволяє їхнє використання в аварійних ситуаціях.

Все це врешті й призводить до аварій, жертвами яких стають пасажири, що довіряють своє життя водію та власнику маршрутного транспортного засобу.

Такі рейди триватимуть і надалі.
  
УДАІ УМВС України  в Сумській області
   
Від редакції:

До речі за результатами проведеного наприкінці січня у Києві соціологічного опитування жителі столиці назвали маршрутки найнебезпечнішим видом транспорту (82% від опитаних). Серед головних причин такої оцінки маршрутного таксі громадяни називають порушення правил дорожнього руху водіями маршруток (14%) і створення ними аварійних ситуацій (16%), відсутність кондукторів, що викликає неуважність водіїв під час управління мікроавтобусом (18%).

Згідно з даним дослідження, 9% респондентів згодні платити більше в комунальному транспорті, якби він працював краще. На питання, що, в першу чергу потрібно зробити для поліпшення транспортного обслуговування громадян, 42% опитаних сказали про чіткіше дотримання графіка руху; 43% – що потрібно відновити парк комунального транспорту; 13% упевнені, що потрібно розвивати перевезення маршрутками.