№ 5 (113):

В Україні житло подешевшає на 25-30 ваідсотків?

Актуалії

Міністерство будівництва і регіонального розвитку працює над питанням здешевлення житла. Про це сказав міністр будівництва і регіонального розвитку Василь Куйбіда.

«У листопаді 2007 року підписано Указ Президента «Про заходи з будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом». Відповідно до цього указу, Кабінет Міністрів робить певні кроки для здешевлення вартості житла», – сказав Куйбіда.


За його словами, міністерство бачить можливість здешевлення житла через виділення радами безоплатно в оренду або в користування під будівництво доступного житла; позбавлення зобов’язання організацій вносити 10% від вартості на соціальний розвиток; розробку і впровадження еталонних проектів будинків, енергозберігаючих технологій в будівництво; нові будівельні технології, блоково-квартирне будівництво; використання місцевих будівельних матеріалів.

«Якщо ще міські ради візьмуть на себе зобов’язання готувати інженерні мережі, то це теж зменшить матеріальні витрати. Все це зменшить вартість будівництва на 25-30%. Обмежити рентабельність будівельних компаній або обмежити ціну продажу квадратного метра житлової площі можна тільки у тому разі, коли участь у фінансуванні будівництва братиме й держава. Тоді вона може перевіряти обґрунтованість ціни», – зазначив Куйбіда.