№ 6 (114):

Перевірка «з пристрастю»

Перша шпальта

Звернення оргкомітетуОрганізаційний комітет з проведення місцевого референдуму у Сумах оприлюднив звернення до жителів міста, громадських та партійних організацій

У зверненні говориться, що 1-го лютого 2008 року, згідно з чинним законодавством України, ініціативною групою з проведення місцевого референдуму №1/07 до міської ради були передані підписні листи для перевірки підписів громадян, які висловились у такий спосіб за необхідність провести у Сумах референдум.

Але вже з 8-го лютого 2008 року до організаційного комітету почали надходити повідомлення, що невідомі особи у супроводі працівників міліції відвідують помешкання тих, хто поставив підпис у підписному листі на підтримку вимоги про проведення місцевого референдуму. «Збентежені або залякані таким візитом, дехто відмовляється від свого підпису».

Як виявилось, міський голова Г. Мінаєв видав розпорядження від 5 лютого 2008 року №67-Р, яким створив комісію з перевірки підписних листів у складі 20 високопосадових осіб Сумської міської ради, а також міських органів Міністерства внутрішніх справ та юстиції.



«Таким чином, – зазначається у Зверненні, – Г. Мінаєв, долучивши до перевірки підписних листів працівників силових структур, започаткував у місті Суми політичні репресії. Але виникає питання: чому відповідальні посадовці Міністерства внутрішніх справ та Міністерства юстиції, які зобов’язані стояти на охороні громадського порядку та забезпечувати захист конституційних прав та свобод громадян, дали згоду брати участь в залякуванні людей?

За порушення прав людини, та розв’язання політичних репресій організаційний комітет вважає за необхідне звернутись до Голови Верховної Ради України з пропозицією створити спеціальну комісію Верховної ради щодо розслідування протиправних дій керівника міста, а також до Міністра внутрішніх справ стосовно правомірності дій посадових осіб міліції у м. Суми.

Ми також повідомляємо, що підписи сумчан на підтримку місцевого референдуму започаткували позитивні процеси, що розпочалися у Сумській міській раді:

   – зупинена схема привласнення цілісного майнового комплексу Сумської ТЕЦ;
   – заявив про свою відставку перший заступник міського голови Бойко С.О.;
   – розпочала працювати ревізійна комісія Сумської міської ради по «Сумитеплоенерго»;
   – у Сумській міській раді розпалася промерська депутатська фракція «Нічний дозор».
 
Слід пам’ятати, що загроза політичних репресій в Україні не минула, що засвідчує методика перевірки підписних листів у м. Суми.

Тож станьмо на захист молодої демократії В Україні! Не допустимо повторення політичних репресій 1937-1938 років. Вимагаємо негайної відставки міського голови Г. Мінаєва!
  
Організаційний комітет місцевого референдуму. 10 лютого 2008 року».