№ 7 (115):

Вино чи пробіжка?

Медицина і здоров’я Алкоголь майже такий же ефективний в профілактиці серцевих захворювань, як і заняття спортом, стверджують учені.
  
Про це свідчать результати досліджень міжнародної команди дослідників, опубліковані в січневому номері офіційного друкованого органу Європейського товариства кардіології. Медики протягом 20 років спостерігали за 12 тисячами чоловіків і жінок і прийшли до висновку, що помірне споживання спиртного само по собі значно знижує ризик розвитку серцевих захворювань.

У людей, що випивають в тиждень від однієї до 14 доз алкоголю (одна доза складає десять мілілітрів чистого спирту) шанси захворіти серцевою недугою на 30% нижче, ніж у тих, хто веде активний спосіб життя, але при цьому не п’є. Разом з тим виявилось, що заняття спортом в порівнянні із споживанням алкоголю не набагато ефективніше в боротьбі з хворобами серця: серед непитущих людей у прихильників активного способу життя вірогідність виникнення проблем із серцем знижується на 31-33% у порівнянні з тими, хто не займається спортом. Проте найщасливішими в цьому відношенні опинилися фізично активні люди, що не відмовляють собі у вживанні спиртного. Згідно з результатами дослідження, у цієї категорії ризик виникнення серцевих захворювань знижується на 50%.