№ 7 (115):

"Я і вдруге не завагаюсь померти за Україну!"

Історія і культура

Такими були останні слова керівника сумської організації ОУН Семена Сапуна, якого 20 лютого 1943 року разом з групою діячів українського підпілля розстріляли фашистські окупанти на території тодішньої тюрми у Сумах.
  
Ушанувати пам’ять героїв 20 лютого біля місця страти зібралися представники національно-патріотичних громадських організацій, обласної влади, молодь, повідомляється на сайті Сумської ОДА. 
  


На скорботному мітингу довгих промов не було. Згадавши події 65-річної давнини, його учасники скаржилися на те, що тривалий час існування та активна діяльність ОУН на Сумщині замовчувалася. Говорили про необхідність активніше проводити виховну роботу серед підростаючого покоління на прикладах життя та боротьби українських патріотів. На жаль, і досі не встановлено пам’ятний знак замученим: над зітлілими кістками героїв по залитих асфальтом доріжках їздять авто, жваво йде торгівля. 
  
Лише останні кілька років на Сумщині поступово відроджується пам’ять про українських героїв, громада позбавляється ідеологічних шор, відкриваються не викривлені сторінки нашої історії.

Зі щирими словами подяки до усіх небайдужих звернулася прийомна донька Семена Сапуна Альбіна Рудовська.