№ 8 (116): Пластівці на сніданок. Чи дійсно це так корисно?
 Сьогодні існує багато спокус, і поснідати з користю для здоров’я не є проблема, ось тільки зі всього різноманіття сніданків чому віддати перевагу? Мюслі, пластівці, подушечки? По суті, вони всі дуже схожі в плані харчової цінності, різниця тільки в тому, що є їхньою основою – жито, овес або пшениця, та і додавання типу сухофруктів або горіхів додають не тільки приємніший смак, але й калорійність. Мюслі з усього вищепереліченого – найкорисніші для сніданку, а все тому, що вони по суті є сумішшю пластівців з різних злаків. Обсмажені мюслі менш корисні, ніж натуральні з огляду на те що процес смаження руйнує частину корисних вітамінів та мікроелементів. Сухофрукти, що часто додаються, несуть в собі небагато користі, хіба що надають приємнішого смаку і додають не найкорисніші калорії: маються на увазі легкі вуглеводи сухофруктів.
А ось горіхи і сонях навпаки, не зважаючи на те, що підвищують значно калорійність продукту, все ж таки, є хорошим джерелом білка і незамінних поліненасичених жирних кислот. Отже, краще на сніданок віддати перевагу необсмаженим мюслям з горіхами без сухофруктів.
Пластівці в чистому вигляді і вже тим більше подушечки – це по суті вівсяне або кукурудзяне борошно. Окрім чистого крохмалю й невеликої кількості вітамінів групи В більше в них корисного нічого немає – суцільні калорії. Такі сніданки стають уже готовими, як тільки наллєш в них сік, молоко або кефір. А можуть бути швидкого приготування, які готуються 2-3 хвилини.
Так ось, готові сніданки менш корисні, тому що їх уже за вас приготували, а значить, велику частину корисних вітамінів вже виварили. Отже, мабуть, не потрібно віддавати перевагу сніданкам швидкого приготування. Мюслі, пластівці, подушечки можна їсти тільки на сніданок, і віддавати перевагу варто, все ж таки, мюслям.
На обід і вечерю така їжа непридатна, вона неповноцінна. Хоча так снідати можна щодня: це краще, ніж не снідати взагалі. А в ідеалі навіть на сніданок рекомендують різноманітність і не підсаджуватися на один різновид продукту.
|
| |
|