№ 8 (116):

Кабмін підвищив

Актуалії

Кабінет міністрів України прийняв постанову з назвою «Питання призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми», якою визначає порядок надання в 2008 році допомоги при народженні дитини.

Міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова нагадала, що допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 року, надається в розмірі: 12 тис. 240 грн. – на першу дитину, 25 тис. грн. – на другу дитину, 50 тис. грн. – на третю і наступних дітей.


Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 тис. 800 грн., другої дитини – 4 тис. 840 грн., третьої і наступних дітей – 5 тис. грн. Сума, що залишилася, на першу дитину виплачується упродовж наступних 12 місяців (по 620 грн. щомісячно), на другу дитину – 24 місяці (по 840 грн. щомісячно), на третю і наступних дітей – 36 місяців (по 1250 грн. щомісячно) рівними частинами. Терміни і розмір виплати допомоги призначається одному з батьків дитини і визначається з урахуванням кількості дітей, які знаходяться під їхньою опікою.

У разі народження двійнят або більшої кількості дітей допомога виплачується на кожну дитину, при цьому кожна дитина з їх числа вважається наступною. Тобто, при народженні двійнят на першу дитину виплачуватимуть 12 тис. грн., на другу – вже 25 тисяч, роз’яснила Денисова.

Допомога при народженні дитини призначається й усиновлювачу, опікунові на кожну усиновлену або взяту під опіку дитину в розмірі, встановленому при народженні першої дитини.

Якщо допомога при народженні дитини вже була призначена до моменту встановлення опіки, усиновлення, виплата допомоги опікунові, усиновлювачу продовжується в такому ж розмірі.