№ 8 (116):

Сумські бібліотеки залишились без газет і журналів через тендер

Новини

Міські бібліотеки Сум залишилися без газет і журналів через неможливість проведення тендеру.

Торги на закупівлю періодики в грудні минулого року не відбулися, оскільки було подано тільки одну пропозицію за мінімально трьох необхідних.

Директор Сумської міської централізованої мережі бібліотек Людмила Стадниченко відзначає, що кількість читачів у зв’язку з відсутністю періодики зменшується.


«Книжковий фонд поліпшується і збільшується, а з періодикою проблема. Ми провели аналіз в одній з філій. У січні цього року порівняно із січнем 2006 книговидача скоротилася на 1 тис., – говорить Стадниченко. – Періодика дорога і багато читачів до нас приходять читати саме газети».

Водночас, як відзначила Стадниченко, проблему частково вдається вирішити за спонсорські гроші: низка видань міста погодилися безкоштовно надати газети бібліотекам.

«Ситуацію має вирішити влада, – говорить голова тендерного комітету управління культури Сумської міськради Людмила Пєхова. – Чекаємо вдосконалення закону про держзакупівлі. Чинний закон є грабіжницьким для бюджетної сфери і кабальним для постачальників товарів і послуг. Бюджетних грошей дається мало, і виходить, що учасники тендеру покриватимуть свої витрати за участь в тендері за рахунок підвищення ціни товару або послуги».

Приміром, обов’язкова для участі в тендерах реєстрація в каталозі Тендерної палати України коштує 12-15 тисяч. грн., тендерна документація – 1,2 тис. грн., реєстрація – близько 500 гривень.