№ 9 (117):

Сумська "Пора" звинувачує мера міста Суми Мінаєва

Актуалії

Нещодавно в низці засобів масової інформації були процитовані вислови Сумського міського голови Г. Мінаєва про участь партії "Пора" та керівництва її обласної організації у фальсифікаціях підписів сумчан на підтримку місцевого референдуму. Пора повністю відкидає ці звинувачення, оскільки вони є наклепом і вимагає негайних публічних вибачень від Г. Мінаєва.


Міський голова усвідомив, що громада хоче проведення референдуму, і тепер він намагається виставити це як власну ідею, очорнивши справжніх ініціаторів народного волевиявлення. Вислови міського голови про участь партії "Пора" у фальсифікаціях підписів є цинічною брехнею. Сподіваємося, що найближчим часом правоохоронні органи та керівництво партії  дадуть його заявам адекватну оцінку.

Під час збору підписів завжди бувають помилки, і те що частина підписів відбраковується – це нормальна практика. Але ж сам процес перевірки підписів відповідною комісією міськвиконкому пройшов зі значними порушеннями: до нього не були допущені члени ініціативної групи, як це передбачено у ст. 20 Закону "Про Всеукраїнські та місцеві референдуми", на вимогу ініціативної групи не було надано жодного розпорядження про утворення робочих груп, заяв їхніх членів, актів виявлення порушень. До процесу перевірки, з метою залякування жителів міста, були залучені представники міліції та сумнівного громадського формування "Захист".

Продовжує також вражати безцеремонна поведінка Г. Мінаєва, який на сесії міської ради, 20 лютого 2008 року, не давав виступити голові ініціативної групи, депутату В. Черняку, всіляко перебивав його і ображав. Усі вже звикли до низької культури чинного міського голови, проте такої брутальності ніхто публічно до нього собі не дозволяв на цій посаді. Така поведінка є абсолютно неприпустимою для будь-якого чиновника, тим більше – для міського голови.