№ 12 (120):

Аудіо-видання творів української класичної літератури

Історія і культура

Фонд народного депутата Миколи Томенка «Справедлива Україна» спільно з Національною радіокомпанією України випустить аудіо-видання творів української класичної літератури у виконанні авторів.


– Комерціалізація засобів масової інформації призвела до того, що на сьогодні спадщина визначних діячів української культури, на жаль, не є предметом популярності серед населення. Найсумніше те, що методика викладання у школах, вузах та проведення екскурсійних програм у музеях залишилася значною мірою на рівні попереднього століття, – зазначив Томенко.

На його думку, надзвичайно важливо зараз знайти новітні методи переконання молодих людей у великій значимості класики української культури. Саме з цією метою Фонд у рамках загальнонаціональної акції «Україні потрібні герої» проводить низку заходів. Зокрема, 17 травня, на День Європи, поблизу с. Бієвці Лубенського району Полтавської області планується провести свято «ЕтноВесна на батьківщині Василя Симоненка».

До Дня незалежності Фонд М. Томенка спільно з Національною радіокомпанією України планує випустити для шкіл та вузів аудіо-видання «Класика української літератури: Живі голоси». Тут будуть зібрані авторські виконання найвідоміших поетичних та фрагменти прозових творів визначних українських митців. Зокрема, слухачі матимуть змогу почути голоси Лесі Українки, Марка Кропивницького, Павла Тичини, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Андрія Малишка, Миколи Бажана, Василя Стуса, Василя Симоненка, Остапа Вишні, Олеся Гончара і ще багатьох літераторів, які своєю творчістю вписали яскраві сторінки в історію української культури.